sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Dzieje się (4)

Dzieje się (4)

Data publikacji: 2016-06-28 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-28 12:29
Wywietleń: 1133 141250

Koncert Natalii Sikory poświęcony twórczości Janis Joplin, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec, 15 lipca, g. 21

Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji. Tym razem sięga po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych - Janis Joplin.

Jak mówi artystka: "22 marca 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu „Joplin". W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. „Buried Alive In The Blues" to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis Joplin, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły. Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to „Buried Alive In The Blues". Czekam chwili, kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać".

W repertuarze koncertu m.in. "Buried alive in the blues", "Move over", "Womans is losers", "Try", "Half moon". 
Zespół tworzą: Piotr Proniuk - Fortepian, Hammond, Klawisze, Michał Lamża - Bas, Paweł Bomert - Bas, Marek Kuczyński - Perkusja
Paweł Stankiewicz - Gitara,Krzysztof Nowicki - Gitara oraz Mariusz Jeka - Klarnet

 

Recital Magdaleny Smalary „Kobieta do zjedzenia”, Miejski Ośrodek Kultury w Policach,  1 lipca (piątek), godz. 20.30

 Będą piosenki napisane specjalnie na potrzeby tego spektaklu, jak i znane przeboje z tekstami Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, jednak z nowymi aranżacjami. A wszystkie one opowiedzą o jednej z namiętności – jedzeniu. Nic więc dziwnego, że widowisko nazywane jest także… gastrorecitalem. Za opracowanie muzyczne odpowiada Urszula Borkowska, natomiast na scenie zobaczymy Magdalenę Smalarę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka szerokiej publiczności dała się poznać w serialu „Samo życie”, na swoim koncie ma również role m.in. w „1920. Bitwie Warszawskiej”, „Przepisie na życie”, „Czasie honoru” , „Sali samobójców”, „Boisku bezdomnych”, „Generale Nilu”. 

Występ jest częścią drugiego dnia VI Festiwalu Teatralnej Elipsy Kreatywności.

Koncert jest biletowany (10 zł), a jak twierdzą ci, którzy go wiedzieli przede wszystkim bardzo… smaczny.

 

Do 2 lipca 2016 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie przy ul. Nadodrzańskiej, dostępna będzie wystawa prac plastycznych wychowanków pracowni Małgorzaty Ragan.

Pracownia działa już od 11 lat w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyku pod Lwami. Przez ponad dekadę działalności pracownia M. Ragan wychowała wielu laureatów konkursów plastycznych, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Prace wychowanków zachwycają świeżością spojrzenia, kreatywnością jak i swobodnym stosowaniem różnych technik plastycznych.

Na wystawie można zobaczyć różnorodne prace plastyczne wykonane przez uczestników letnich oraz zimowych warsztatów plastycznych, jakie odbywały się w pracowni Małgorzaty Ragan.

Ekspozycja w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na nabrzeżu (ul. Nadodrzańska 1) potrwa do 2 lipca 2016. Prace można oglądać od poniedziałku do soboty, w godzinach pracy CIT od 9 do 17.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie