Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Dzieje się (1)

Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-28 13:52

I Europejski Bieg Rybaka, Trzebież, 2 sierpnia (niedziela)

Nawet, jeśli ktoś nie zdecyduje się na start w zawodach, warto przyjechać do Trzebieży, aby pokibicować innym. Amatorzy biegania, ale także nordic walkingu zmierzą się na dystansie trzech... mili morskich, czyli 5,556 m. Trasa będzie wiodła przez najpiękniejsze zakątki tej urokliwej miejscowości. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, co ciekawe pod uwagę będzie brana także klasyfikacja drużynowa. Atrakcją powinien być bieg w klapkach - „For Fun", wyłoniony zostanie tutaj także najszybszy mieszkaniec powiatu polickiego oraz najszybszy mieszkaniec Trzebieży. Trzeba trzymać kciuki za to, by podczas I Europejskiego Biegu Rybaka pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom. Na stronie internetowej www.sport-time.com.pl/competitions/view?id=73 warto sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca startowe. (kol)

Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie, 31 lipca-1 sierpnia.

Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych, oryginalnych imprez. Także i w tym roku podgryfińska miejscowość stanie się na chwilę stolicą folkloru.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 31 lipca 2015 o godzinie 18 w Świetlicy Wiejskiej w Bartkowie. Będzie okazja do zapoznania się z historią ludowości i tradycji muzycznych pielęgnowanych na Ziemiach Odzyskanych. Opowie o tym prof. dr hab. Bogdan Matławski prezentując wykład pt. „Polska Muzyka Tradycyjna na Pomorzu Zachodnim po 1945 r". Następnie odbędzie się wystawa upamiętniająca założyciela niemalże wszystkich kapel i zespołów ludowych na terenie powiatu gryfińskiego, wielkiego propagatora folkloru na Pomorzu Zachodnim - Edwarda Mojsaka. Ze specjalnym koncertem wystąpią cymbaliści z kapeli ludowej Wełtyniaka. Pierwszy dzień festiwalu zakończy występ najmłodszej kapeli ludowej w naszej gminie, zespołu „Gryfinki". W sobotę, 1 sierpnia na placu przy kościele w Bartkowie od godziny 17 będą trwać występy kapel ludowych. Na godzinę 19 zaplanowana jest „Biesiada przy ognisku".

7 - 8 sierpnia, 8 Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromgic 2015, Wały Chrobrego w Szczecinie

Wszystko rozpocznie się 7 sierpnia o g. 9.30 oficjalnym otwarcie zawodów ekip strażackich z całego świata - "4th Szczecin Firefighter Combat Challenge 2015”. Strażacy będą się wspinać, przenosić manekiny, pokonywać przeszkody. Zawodom będzie towarzyszył mini-tor przeszkód dla najmłodszych szczecinian - a także strażackie mundury skrojone na ich miarę.

Potem będziemy mogli posłuchać koncertów DJ BALKAN VALKAN oraz LAS BALKANIERAS. 7 sierpnia fajerwerki odpalą dwie firmy - Hanwha z Korei Południowej oraz Zaragozana z Hiszpanii.

8 sierpnia dowiemy się, jacy strażacy są najbardziej sprawni. Odbędzie się wręczanie pucharów i medali. Zagrają Olah & Nullptr oraz DUB PISTOLS. Sztuczne ognie odpalą Fire Event oraz Surex Firma Rodzinna Suzdalewicz.

Zakończenie festiwalu zaplanowane jest na g. 0.15.

(as)