Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Węzeł Granitowa: kolejny etap oddany dla kierowców

Data publikacji: 2020-12-15 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-15 14:03
Węzeł Granitowa: kolejny etap oddany dla kierowców
 

Z krajobrazu prawobrzeża powoli znika stary most Gryfitów nad Regalicą – jeszcze w tym miesiącu powinny się zakończyć prace rozbiórkowe. Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca – Roverpol – natychmiast przystąpi do budowy podpór i filarów nowego mostu.

Stary most nad Odrą Wschodnią był już w bardzo złym stanie. W ostatnim czasie ze względów bezpieczeństwa całkowicie wyłączono go z ruchu. Nowa przeprawa, która w tym miejscu powstanie, będzie częścią dwupasmowego fragmentu ul. Floriana Krygiera, która jest modernizowana w ramach największej obecnie inwestycji drogowej na prawobrzeżu – tzw. budowy węzła Granitowa.

Węzeł powstający u zbiegu ulic Krygiera – Granitowa w Podjuchach będzie przypominać rondo, ale nie planuje się na nim wprowadzenia ruchu okrężnego. Ruch na wielkiej wyspie centralnej regulowany będzie sygnalizacją świetlną. Poza tym przebudowane zostaną fragmenty ulic znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych, a także oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, kanalizacji deszczowej, oświetlenia i ekranów akustycznych.

Ruch samochodowy w tym rejonie nigdy nie ustaje. Dlatego kierowcy powinni zwracać uwagę na co chwilę zmieniającą się tymczasową organizację przejazdów. Ostatnio znów się zmieniła. Przejezdna jest już ul. Granitowa i część wyspy centralnej (która jest już w70 proc. gotowa!). Ruch pozwala na rozpoczęcie prac rozbiórkowych starej nawierzchni ul. Granitowej, a zaraz potem rozpocznie się budowa sieci podziemnej, kanalizacyjnej i wodociągowej.

Ulica Krygiera jest otwarta – trwają tam prace wykończeniowe. Zamknięto natomiast ul. Marmurową – tu z kolei rozpoczęły się roboty sieciowe. To trochę skomplikowane, ale kierowcy muszą się przyzwyczaić, bo taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do wiosny.

Zakończenie prac w Podjuchach zaplanowano w wakacje. Ale tutaj dobra informacja – wykonawca nie będzie czekać do lata z oddaniem inwestycji w całości – poszczególne etapy mają być przekazywane użytkownikom sukcesywnie; odpowiednio do zaawansowania robót. Z jednej strony to dobrze, bo w miarę udrażniania poszczególnych fragmentów ulic, jeszcze przed wakacjami ruch w tym rejonie miasta będzie płynniejszy. Gorzej, bo trzeba się spodziewać sporo zmian w organizacji ruchu.

Wojciech LESZCZYŃSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2021-03-20 00:35:20
Przeciez tam sie nic nie dziej. Ktos powinien sie temu blizej przyjrzeć. Zakres prac jest praktycznie wstrzymany od listopada ubieglego roku. Jade tamtendy 3 razy dziennie. O 8 rano brak zywej duszy na budowie, o 14 widac 2-3 pracujacych pracownikow ok 16 nikogo juz nie ma. Czy tak nasi wlodarze miasta widza prace na tak waznym polaczeniu lewobrzeza z prawobrzezem. Korki siegaja dziewoklicza i nikt z tym nic nie robi. Czesc prac wykonczeniowych mozna wykonywac w obecnych warunkach atmosferycznych. Dlaczego na węźle Kijewo z dnia na dzien widac iz cos sie dzieje, a tutaj zero postepow. Co sie stanie gdy jal dzis Gdanska bedzie zakorkowana z powodu wypadku. Caly transport w miescie stanie. Przebicie sie z gumieniec do podjuch to czas ok 45minut .
ja z Podjuch
2020-12-17 23:56:56
..... ,,. Przejezdna jest już ul. Granitowa i część wyspy centralnej " panie redaktorze W.L. skąd pan bierze takie wiadomości? dzisiaj jest 17-12-2020 i na Granitowej od ostatnich zmian nic się nie zmieniło ani Granitowa nie jest przejezdna, ani Marmurowa nie jest zamknięta , ani nawet najmniejsza część ,,wyspy centralnej " . Granitowa jest rozkopana tak że najwyżej może końmi by się udało przejechać , na pewno nie przejedzie się samochodem

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ