piątek, 04 grudnia 2020r.

Postęp prac przy ul. Szafera – widać już zarys ronda!

Data publikacji: 2020-10-20 08:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-20 13:16

Mimo mało zachęcających warunków atmosferycznych, prace przy przebudowie ul. Szafera w Szczecinie dynamicznie posuwają się do przodu. Największy postęp można zaobserwować w zakresie prac brukarskich, przy lewej nitce jezdni chodnik i ścieżka rowerowa zostały już ukończone.

Równocześnie ustawiane są krawężniki w obrębie pętli tramwajowej, a także układana jest nawierzchnia z kostki betonowej na parkingu sąsiadującym z pętlą. W ślad za robotami brukarskimi postępują także prace związane z oświetleniem drogowym.Spore zmiany widoczne są także w zakresie robót ziemnych. Widoczny jest już cały zarys projektowanego ronda w ciągu ul. Romera, tym samym zakończyły się roboty ziemne wraz z podbudowami niebitumicznymi na szlaku głównym. Zakończono również prace związane z wykonywaniem fundamentów pod słupy trakcyjne.
Podobnie wygląda sytuacja z robotami torowymi do ustawiania i zabetonowania toru został ostatni 80 metrowy odcinek toru. Torowisko klasyczne w obszarze pętli zostało już w całości zakończone.

– Obecnie trwają prace przy wykonywaniu wodociągu i kanalizacji deszczowej, roboty branży wodno-kanalizacyjnej doszły do ulicy Romera i Szerokiej – relacjonuje Szymon Petrykowski, szef projektu z Eurovia Polska SA. W tym rejonie mocno zaawansowane są także prace przy wykonywaniu posadowienia trzech zbiorników podziemnych. Prowadzimy także prace przy płycie żelbetowej, na której zbiorniki te zostaną posadowione. W krajobrazie osiedla pojawił się już też zarys budynku stacji prostownikowej, gdzie trwają przygotowania do betonowania stropu – wylicza Szymon Petrykowski.
Przypomnijmy, że koszt inwestycji to 125 milionów złotych brutto. Prace prowadzone są przez szczeciński oddział firmy Eurovia Polska SA, która realizowała również przebudowę ulicy Arkońskiej.

Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ