wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusy za krokusy > Obiektyw na krokusy

Obiektyw na krokusy

Obiektyw na krokusy
Data publikacji: 2016-03-18 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-13 09:49
Wywietleń: 4234 123721

Można wybrać się na wiosenny spacer po Szczecinie, choćby śladem „krokusowej rewolucji". Aby przyjemne połączyć z pożytecznym: odetchnąć wśród zieleni, a kwiaty zapisane w kadrze przesłać do redakcji „Kuriera": konkurs@kurier.szczecin.pl. I wygrać!
Jesienią przez Szczecin przeszła „krokusowa rewolucja". Tylko w ub. roku wraz z Czytelnikami posadziliśmy ponad 100 tysięcy kwiatowych cebul. Teraz, gdy rozkwitły, budzą nasze miasto na wiosnę. Chcemy ten niezwykły efekt kwitnącego Szczecina zatrzymać w kadrze. Stąd pomysł na fotograficzny konkurs.
„Krokusy za krokusy" - hasło nieprzypadkowe. Bowiem głównymi laurami będą właśnie kwiatowe cebule: 300 za I miejsce, 200 - za II oraz 100 - za zajęcie trzeciej lokaty. Ich sponsorem jest Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów", współtwórca „krokusowej rewolucji" w Szczecinie.
Nagród będzie więcej. Praktycznie każdy ma szansę zdobyć albumy i książki, wśród których nie zabraknie wydanych przez nasz„Kurier".
Jak je zdobyć? Wystarczy: przysłać zdjęcie (zapis cyfrowy, do 5 MB) na adres mailowy „Kuriera": konkurs@kurier.szczecin.pl. Jedno (!), ale za to opatrzone krótkim opisem, a najlepiej ciekawą historią związaną np. z miejscem, w jakim powstało czy z ludźmi, którzy w jakiś sposób są związani z uwiecznionymi w kadrze krokusami. Oczywiście, należy podać również podstawowe dane autora fotografii: imię, nazwisko, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy).
Gdzie szukać planu dla kadrów z krokusami? Odpowiedź jest prosta: wszędzie tam, gdzie je powiodła „krokusowa rewolucja", czyli przy domach, na wspólnot mieszkaniowych i spółdzielczych podwórkach, ale również na miejskich skwerach, parkach, wzdłuż ulic, którymi wiedzie szczecinian droga do pracy, szkoły, na uczelnię, czy w miejsce spędzania wolnego czasu z rodziną, z przyjaciółmi.
Na konkursowe amatorskie zdjęcia czekamy do „lanego poniedziałku" włącznie (28 bm.). Wszystkie - już 1 kwietnia - zostaną opublikowane na stronie internetowej „Kuriera": w zakładce pt. „Krokusy za krokusy". To na nie będą mogli głosować nasi Czytelnicy - wskazać zwycięzcę. Zdjęcie, które uzyska najwięcej SMS-ów, zdobędzie nagrodę publiczności. Uwaga: głosujący również będą mogli liczyć na prezenty.
Również konkursowe jury dokona niezależnej oceny nadesłanych fotografii i wybierze zwycięzców: wskazując laureatów miejsc I-III, przyznając im odrębne nagrody. Wprawdzie rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dopiero 10 kwietnia, jednak zdjęcia można nadsyłać - jak konkurenci - już teraz. Zapraszamy. ©℗
A. NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK
Krokusy w kadrze? Oczywiście, na medal!

Obiektyw na krokusy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie