poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusy za krokusy > Obiektyw na krokusy

Obiektyw na krokusy

Obiektyw na krokusy
Data publikacji: 2016-03-18 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-13 09:49
Wywietleń: 4697 123721

Można wybrać się na wiosenny spacer po Szczecinie, choćby śladem „krokusowej rewolucji". Aby przyjemne połączyć z pożytecznym: odetchnąć wśród zieleni, a kwiaty zapisane w kadrze przesłać do redakcji „Kuriera": konkurs@kurier.szczecin.pl. I wygrać!
Jesienią przez Szczecin przeszła „krokusowa rewolucja". Tylko w ub. roku wraz z Czytelnikami posadziliśmy ponad 100 tysięcy kwiatowych cebul. Teraz, gdy rozkwitły, budzą nasze miasto na wiosnę. Chcemy ten niezwykły efekt kwitnącego Szczecina zatrzymać w kadrze. Stąd pomysł na fotograficzny konkurs.
„Krokusy za krokusy" - hasło nieprzypadkowe. Bowiem głównymi laurami będą właśnie kwiatowe cebule: 300 za I miejsce, 200 - za II oraz 100 - za zajęcie trzeciej lokaty. Ich sponsorem jest Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów", współtwórca „krokusowej rewolucji" w Szczecinie.
Nagród będzie więcej. Praktycznie każdy ma szansę zdobyć albumy i książki, wśród których nie zabraknie wydanych przez nasz„Kurier".
Jak je zdobyć? Wystarczy: przysłać zdjęcie (zapis cyfrowy, do 5 MB) na adres mailowy „Kuriera": konkurs@kurier.szczecin.pl. Jedno (!), ale za to opatrzone krótkim opisem, a najlepiej ciekawą historią związaną np. z miejscem, w jakim powstało czy z ludźmi, którzy w jakiś sposób są związani z uwiecznionymi w kadrze krokusami. Oczywiście, należy podać również podstawowe dane autora fotografii: imię, nazwisko, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy).
Gdzie szukać planu dla kadrów z krokusami? Odpowiedź jest prosta: wszędzie tam, gdzie je powiodła „krokusowa rewolucja", czyli przy domach, na wspólnot mieszkaniowych i spółdzielczych podwórkach, ale również na miejskich skwerach, parkach, wzdłuż ulic, którymi wiedzie szczecinian droga do pracy, szkoły, na uczelnię, czy w miejsce spędzania wolnego czasu z rodziną, z przyjaciółmi.
Na konkursowe amatorskie zdjęcia czekamy do „lanego poniedziałku" włącznie (28 bm.). Wszystkie - już 1 kwietnia - zostaną opublikowane na stronie internetowej „Kuriera": w zakładce pt. „Krokusy za krokusy". To na nie będą mogli głosować nasi Czytelnicy - wskazać zwycięzcę. Zdjęcie, które uzyska najwięcej SMS-ów, zdobędzie nagrodę publiczności. Uwaga: głosujący również będą mogli liczyć na prezenty.
Również konkursowe jury dokona niezależnej oceny nadesłanych fotografii i wybierze zwycięzców: wskazując laureatów miejsc I-III, przyznając im odrębne nagrody. Wprawdzie rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dopiero 10 kwietnia, jednak zdjęcia można nadsyłać - jak konkurenci - już teraz. Zapraszamy. ©℗
A. NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK
Krokusy w kadrze? Oczywiście, na medal!

Obiektyw na krokusy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie