Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Maluchy w krokusowej akcji

Data publikacji: 16 października 2018 r. 17:59
Ostatnia aktualizacja: 29 października 2018 r. 17:46
Maluchy w krokusowej akcji
 

Tysiąc cebulek posadzonych zostało we wtorek (16 października) przez najmłodszych uczestników Krokusowej Rewolucji - dzieci z przedszkola i żłobka "Małe Omnibuski" przy ulicy Zdrojowej w Szczecinie.

- Sadzimy u źródła Krokusowej Rewolucji - mówi Maria Myśliwiec. - To było pierwsze miejsce, które zostało obdarowane tymi przepięknymi kwiatami. W tym roku mamy cudowną pogodę, świeci słońce i jest ciepło. W zeszłym roku było już bardzo zimno, aż ziemia była twarda.

To właśnie najmłodsi uczestnicy są główną siłą sprawczą nasadzeń krokusów w terenie. Również i tym razem z nieopisanym zapałem zabrali się do pracy, która tak naprawdę była dla nich zabawą. - Jesienią sadzimy krokusy, które na wiosnę rozkwitną i będą przepiękne - mówiła Gabrysia.

Dzieciom oczywiście pomagali dorośli - organizatorzy społecznej akcji oraz nauczycielki. Po skończonej pracy najmłodsi dostali odblaski dla swoich zwierząt z napisem "po mnie sprzątają". To jeden z gadżetów edukacyjnych Krokusowej Rewolucji.

- Bardzo lubię sadzić krokusy z dziećmi - mówił Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów. - Wymaga to oczywiście więcej pracy oraz wysiłku. Posadzenie tysiąca cebul w tym miejscu jest większym wyzwaniem, niż posadzenie 20 tysięcy w Goleniowie. Wydaje mi się, że kiedy mówimy o sprzątaniu po psach, o szanowaniu przyrody, to maluchy biorą do siebie te słowa. Wchłaniają tę wiedzę jak gąbka. Sam efekt estetyczny krokusów to jedno, ale mnie najbardziej cieszy praca z dziećmi i to, że chcą słuchać i słuchają.

(KaNa)

Na zdjęciu: We wtorek tysiąc kwiatowych cebul posadzonych zostało u źródła Krokusowej Rewolucji - przedszkolu przy ul. Zdrojowej.

Fot. Karolina NAWROCKA

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA