wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Sadzą mali, sadzą duzi

Sadzą mali, sadzą duzi [GALERIA]

Sadzą mali, sadzą duzi
Data publikacji: 2017-11-12 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 17:19
Wywietleń: 2140 301009

Oto kilka najnowszych doniesień i relacji z kolejnych odsłon Krokusowej Rewolucji w Szczecinie. Nie ma praktycznie dnia w kalendarzu, by w związku z nią nic się nie działo.

W minione czwartkowe popołudnie do jej uczestników dołączyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Przed wyremontowaną dawną willą Grawitza przy al. Wojska Polskiego posadzili 1250 krokusowych cebulek.

- Część otrzymaliśmy z magistratu, resztę zakupili rodzice – mówiła Anna Tarnowska,  dyrektor szkoły. - Krokusy będą dopełnieniem naszego pięknie zrewitalizowanego ogrodu, na co pieniądze uzyskaliśmy z funduszy unijnych. Efekty będziemy podziwiać wiosną.

Krokusy pod sztandarami Kuriera Szczecińskiego i Krokusowej Rewolucji sadziła Blanka z klasy II B, która uczy się gry na fortepianie. - Poproszę rodziców, abyśmy wspólnie posadzili krokusy przy naszym domu - oznajmiła.

Z dużym zaangażowaniem pracowała także Klara z klasy IV, ucząca się gry na harfie i przygotowującą się do międzynarodowego konkursu w Limoges we Francji. - Sadzenie krokusów to fajna sprawa. W przyszłym roku też  tu będę – zapowiedziała.

***

W piątek przy ul. Zdrojowej 700 krokusów posadziły dzieci z przedszkola i żłobka Małe Omnibusy. Pod opieką Marty Jarosińskiej i Barbary Tomczak pracowały maluchy z grup Biedronek i Sówki. Najmłodszy uczestnik - Marcel - dopiero w przyszłym roku skończy dwa lata, ale zapałem przerastał starszych kolegów.

***

Natomiast w sobotnie południe Święto Niepodległości mieszkańcy SM Wiecha uczcili posadzeniem 2000 krokusowych cebulek. Jak zaznaczył Bohdan Doboszyński, mieszkaniec bloku przy ul. Dąbrowskiego, w taki sposób spędzają 11 listopada już trzeci raz. - Wiosną będziemy podziwiać efekty naszej pracy, a warto – stwierdził. Do akcji włączyli się goście Marek i Dorota Tatarynowicz. - Przyjechaliśmy ze Świebodzina. Chętnie pomagamy naszym przyjaciołom w tak pożyteczne akcji. Zabieramy ze Szczecina kilkaset krokusów. Posadzimy je w naszym mieście. Do sadzących dołączyła również  pani Andżelika z córką Agnieszką. - Mieszkamy po sąsiedzku, ale bierzemy udział w akcji już kolejny raz. Wiosną jest nam bardzo miło, gdy podziwiamy efekty wspólnej pracy.

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie