wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie
Data publikacji: 2017-11-25 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-26 00:00
Wywietleń: 1989 302613

Na mapie Szczecina, ale i regionu przybywa miejsc, gdzie czuć moc szafranów za sprawą ich piękna i kolorów, jakimi cieszą każdej wiosny. Z tym większą energią i z zaangażowaniem, dla satysfakcji własnej, znajomych, sąsiadów, turystów, dla swego najbliższego otoczenia, w minionym tygodniu pod sztandarami Krokusowej rewolucji sadzili je także mieszkańcy Dobrej, Łobza i Radowa Małego.

Do nich trafiły cebulki ufundowane przez "Kurier Szczeciński", dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a swoje dołożyli samorządowcy, zakupując je za środki z lokalnych budżetów.

Wiele zieleńców, dotąd zwykle porośniętych jedynie trawą, zamienia się już każdej wiosny nie tylko w kwiatowe dywany. Coraz więcej pojawia się na nich krokusowych kompozycji. A że pomysłów uczestnikom nie brakuje, świadczy choćby dzieło wykonane tej jesieni w Łobzie dłońmi zarówno samorządowców, jak i wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy.  

- Z górki w miejskim parku, poleje się wiosną kolorowa rzeka kwitnących krokusów. Z wkomponowanej w teren donicy - relacjonuje Renata Ostrowska, właścicielka Studia Dao w Resku, która sama o sobie mówi, że jest społecznym żołnierzem Krokusowej rewolucji, propagując jej ideę z nami od kilku już lat.   

W Radowie Małym skwer Świętego Jana Pawła II krokusami ozdabiali z kolei uczniowie klasy 5b tamtejszej szkoły, wspierani przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i opiekunów gminnej zieleni. I obiecały, że będą pilnowały, by nikt nie wyciągał po nie ręki już najbliższej wiosny, za to zachęcały wszystkich do podziwiania krokusowej łąki.

W Szczecinie 1100 krokusowych cebulek na trawnikach przed przedszkolem i szkołą podstawową Montessori Bona Ventura przy ul. Władysława Broniewskiego posadzili ich wychowankowie pod okiem swoich opiekunów i nauczycieli. Krokusy przekazał szczeciński magistrat. Jak relacjonuje Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, niektóre z dzieci próbowały zapamiętać miejsca, gdzie je posadziły, obiecując, że będą opiekować się nimi, kiedy zakwitną.

Jako ostatni w minionym tygodniu sztandary Krokusowej Rewolucji i "Kuriera Szczecińskiego" ponieśli ponownie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Chobolańskiej. Zadanie obsadzenia trawników przed wejściem do szkoły przypadło uczniom z kl.0c i VIc pod opieką Katarzyny Wojciechowskiej i Elżbiety Jagiełowicz. ©℗

(isz)

Fot. Elżbieta STAWICKA/Maria MYŚLIWIEC/Sylwiusz MOŁODECKI

Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie Moc szafranu – nie tylko w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie