sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Krokusy przy Technoparku

Krokusy przy Technoparku

Krokusy przy Technoparku
Data publikacji: 2017-11-07 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-17 10:59
Wywietleń: 2147 299997

Wtorkowy poranek wybrali pracownicy Technoparku Pomerania przy ul. Niemierzynskiej, aby przyłączyć się do „Krokusowej rewolucji". Wspólnie posadzili 2000 cebulek przed budynkiem F2.

Humory dopisywały uczestnikom tej społecznej akcji. Zapału nie brakowało.

- Technopark wspiera szczecińskie firmy z branży IT, ale nie tylko. Obecnie na naszym terenie funkcjonuje ok. 70 firm - mówi Dorota Batogowska, menadżer działu obsługi i inwestycji. - Staramy się dbać także o nasze najbliższe otoczenie, na co dowodem jest choćby dzisiejszy nasz udział w krokusowej akcji.

W sadzeniu tysięcy kwiatowych cebul pomogli sąsiedzi, czyli uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych (TTC). Następnie młodzież pod sztandarem „Kuriera" i „Krokusowej rewolucji" przeniosła się kilkadziesiąt metrów dalej, na przyszkolny dziedziniec. Tu posadzili 750 cebulek, których zakup został sfinansowany z budżetu Szczecina.

- W akcji wzięła udział cała klasa TA2, czyli przyszli specjaliści od aplikacji mobilnych i internetowych, a od dzisiaj - krokusowi wolontariusze. Pracowali wsparci przez Ewę Dobrzycką, dyrektor TTC oraz Ewę Niewczas, nauczycielkę - relacjonuje Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów". - Sporą i miłą niespodzianką było pojawienie się przedszkolaków z pobliskiej „Strefy Malucha", a konkretnie grupy Zielonej, czyli 4-5-latków pod opieką Beaty Szopy. Dzieciaki zachęcone kolorowymi balonikami przez Marię Myśliwiec, włączyły się w sadzenie krokusów dla pięknego Szczecina.

- Chętnie pomogliśmy - powiedziała p. Beata. - W przyszłym roku na pewno zaprosimy „Krokusową rewolucję" także do naszego przedszkola. To mądra i pożyteczna akcja. Oby więcej takich w Szczecinie.

Kolejny odcinek „Krokusowej rewolucji" już w czwartek (9 bm.) W wir tej wielkiej społecznej akcji włączą się wychowankowie Pałacu Młodzieży (al. Piastów) oraz uczniowie SP nr 21. Kto następny? Czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. ©℗

(isz)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

Krokusy przy Technoparku Krokusy przy Technoparku Krokusy przy Technoparku Krokusy przy Technoparku

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie