sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Krokusy – no to fajnie!

Krokusy – no to fajnie!

Krokusy – no to fajnie!
Data publikacji: 2017-11-21 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-21 22:57
Wywietleń: 1843 302121

Byli już z nami w listopadzie na Bulwarze Piastowskim. Teraz my z nimi - na przyszkolnych trawnikach ul. Dunikowskiego. Mowa o uczniach Gimnazjum nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr XVI, których dziełem jest kolejny kwiatowy dywan „Krokusowej rewolucji" - wielkiej społecznej akcji, jakiej patronuje nasz „Kurier".

Tym razem w roli krokusowych wolontariuszy wystąpili podopieczni Ryszarda Kurtyki, opiekuna miejscowego samorządu uczniowskiego oraz nauczyciela historii. Byli to głównie uczniowie gimnazjalnych klas II c i III a. Z krokusowym zadaniem specjalnym rozprawili się błyskawicznie.

- To bardzo fajna akcja, dzięki której całe miasto staje się bardziej kolorowe i wesołe. Bo rozkwita na wiosnę - komentowała Gabrysia Kluz z klasy III a.

- Sadzę krokusy pierwszy raz, ale pomysł bardzo mi się podoba - dodawała Alicja Kostrubiecz klasy II c. - Jesteśmy klasą sportową, więc lubimy wyzwania. Dlatego też jestem bardzo ciekawa, jaki osiągniemy wynik w tej „rewolucji".

Nie ma wątpliwości, że to będzie wygrana. Czyli piękniejszy Szczecin. Tym razem bowiem młodzi sportowcy pracowali nie dla pucharów, nagród i medali, ale dla osobistej satysfakcji: w szlachetnej akcji i dla dobra publicznego. Zdobywając bezcenne doświadczenie.

Uczniowie posadzili 750 krokusów, z puli 40 tysięcy przekazanej przez magistrat do dyspozycji wszystkich publicznych placówek oświatowych Szczecina - w tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji". Całość pod okiem Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów".

* * *

Przypominamy: kto jeszcze chciałby się włączyć w nurt tej wielkiej społecznej akcji, ma czas tylko do końca listopada, aby zgłosić swój akces „Kurierowi". Czekamy na sygnały od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzają lub już posadzili kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie