wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Grupa Azoty > Chemia z klasą

Chemia z klasą

Chemia z klasą
Data publikacji: 2016-09-23 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-23 13:25
Wywietleń: 588 156187

Już druga klasa przyszłych techników-chemików rozpoczęła we wrześniu naukę w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Dzięki współpracy z Grupą Azoty młodzież nie tylko uczy się w nowoczesnych salach laboratoryjnych, ale ma także zapewnione miejsce praktyk zawodowych w Zakładach Chemicznych POLICE. Dla najlepszych absolwentów klasy przewidziana została możliwość podjęcia pracy zawodowej.

- Porozumienie jakie Grupa Azoty zawarła z powiatem polickim i Zespołem Szkół imienia Łukasiewicza to efekt sytuacji na rynku edukacyjnym. Utworzenie w Technikum Zawodowym nowego czteroletniego kierunku kształcenia w zawodzie technik technologii chemicznej ma na celu polepszenie jakości i dostępności młodzieży z obszaru Powiatu i województwa zachodniopomorskiego do kształcenia zawodowego, przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej w doświadczenie praktyczne oraz zwiększenie dostępu wykwalifikowanej kadry - tłumaczy Iwona Wojnowska, kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi w Zakładach Chemicznych Police. Profile klas działające nie odpowiadają naszym potrzebom.

Porozumienie z Azotami zapewniło szkole nowoczesną i profesjonalną pracownie chemiczną. Do współpracy zaproszono także nauczycieli akademickich z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, co dało uczniom możliwość kontaktu z najnowszymi publikacjami i osiągnięciami w dziedzinie chemii.

- Do dyspozycji szkoły jest pracownia na 16 stanowisk do analiz chemicznych, - jesteśmy przekonani, że młodzieży będzie dzięki temu będzie łatwiej łączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną - mówi Wojnowska. - W pierwszym roku do klasy zgłosiło się 10 osób. W drugim 17. Jak widać zainteresowanie tym kierunkiem rośnie.

Choć oferta szkoły jest skierowana przede wszystkim do młodzieży z powiatu polickiego, to w szkole uczą się także dzieci z innych obszarów.

Dla młodych osób, które poważnie myślą o karierze w przemyśle chemicznym jednym z kluczowych argumentów, który przesądził o wyborze klasy o profilu Technik Technologii Chemicznej była możliwość odbycia praktyk zawodowych na terenie jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw branży wielkiej syntezy chemicznej, tj w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.. Spółka przewidziała zajęcia dla uczniów zarówno na liniach produkcyjnych, jak i w laboratoriach. Młodzież przejdzie pełne przeszkolenie stanowiskowe pod nadzorem Opiekuna praktyk co umożliwi im optymalne zweryfikowanie przyswojonej w szkole nauki na praktyczne umiejętności.

Inicjatywa wynikająca ze współpracy edukacji i biznesu ma przymieść wymierne korzyści dla obu stron, ale przed wszystkim dla osób, które chcą świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery zawodowej.

(hrt)

Więcej informacji o Grupie Azoty: http://grupaazoty.com/

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy