Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wielkie bieganie w niedzielę

Data publikacji: 01 czerwca 2018 r. 14:47
Ostatnia aktualizacja: 01 czerwca 2018 r. 14:47
Wielkie bieganie w niedzielę
 

W niedzielę 3 czerwca wystartuje 4. Sanprobi Maraton Szczeciński z Polic do Szczecina. W tym roku udział w nim weźmie około 550 biegaczy, którzy zmierzą się nie tylko z dystansem 42 km i 195 m, ale również z niełatwą trasą i prawdopodobnie ciężkimi warunkami pogodowymi.

Fala upałów raczej utrzyma się do niedzieli, dlatego szczególna prośba do kibiców o pomoc na trasie. Pomóżcie maratończykom w trudach biegu, uruchomcie węże ogrodowe, zraszacze na swoich posesjach wzdłuż trasy, a na pewno spotka się to z entuzjazmem i wdzięcznością uczestników. Tych, którzy nie mają możliwości takiej pomocy, zapraszamy po prostu do kibicowania na trasie, zwłaszcza na ciężkich jej fragmentach (ostre podbiegi na ulicach Rugiańskiej i Unii Lubelskiej). Trasa oraz pozostałe szczegóły na stronie: www.maratonszczeciński.pl


O szczególną wyrozumiałość prosimy rowerzystów na trasie z Polic przez Trzeszczyn i Pilchowo do Szczecina oraz na ulicy Przyjaciół Żołnierza. W tych miejscach trasa maratonu wytyczona została po ścieżkach rowerowych, stąd ogromny apel o ostrożność w korzystaniu z nich w godzinach 8–14.

Na weekend maratoński składają się również imprezy towarzyszące. W sobotę w Netto Arenie, oprócz odbioru pakietów startowych (hol główny w godz. 10–12), odbędzie się bieg rodzinny oraz nordic walking FUN RUN na 5 km (godz. 16).

W niedzielę natomiast w czasie, kiedy maratończycy będą już na trasie, odbędą się III Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie Buggygym (godz. 12) oraz bieg dla najmłodszych na dystansie 195 metrów KIDS FUN RUN (godz. 13). Pod Netto Areną zaprezentują także swój sprzęt wojskowy żołnierze 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

darian

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA