poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Dwudziestka na finał

Data publikacji: 2020-07-10 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 13:47
Dwudziestka na finał
 

Znamy listę wszystkich finalistów tegorocznej, już 46. edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach”. Do kolejnego jego etapu jurorzy zakwalifikowali w sumie 20 zgłoszeń spośród tych, jakie nadesłane zostały do naszej redakcji do minionego poniedziałku. Teraz na łamach Kuriera i jego internetowej stronie przez najbliższe tygodnie aż do września będziemy prezentować zielono-kwiatowe owoce ogrodniczych pasji.

Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych miejsc w składzie: Ewa Maj, Maria Płatek, Danuta Chodyniecka, Waldemar Osiński (przewodniczący) i Adrian Bednarski. I na podstawie nadesłanych zdjęć lub filmików drogą mailową i tych dostarczonych do sekretariatu redakcji już na wstępie zdecydowała o zmniejszeniu o jedną, czyli do czterech z pięciu, kategorii, w których toczyć się będzie finałowa rywalizacja pretendentów do tytułów najlepszych w każdej z nich. A będą to kategorie: balkony, ogrody przydomowe, działki w kompleksach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz inne formy zagospodarowania terenów zielonych. W tej ostatniej jako wspólnej obejmującej zarówno zgłoszenia indywidualne, jak i te zbiorowe innych podmiotów bądź instytucji.

Kto w gronie finalistów Całego Szczecina w kwiatach?

Wśród finalistów znalazły się i tym razem osoby dobrze już znane nam i naszym Czytelnikom z poprzednich edycji rywalizacji. Niezawodni uczestnicy i to w każdej z kategorii. Nie wyłączając oczywiście zwycięzców czy osób, które stawały dotąd regularnie także na podium, choć na jego niższych stopniach. Nie brak jednak w tym gronie i debiutantów bądź tych, którzy po kilku latach przerwy zdecydowali się ponownie na start. I będą oni próbowali najpewniej „zdetronizować" swymi dokonaniami dotychczas wiodących prym i zdobywających najwyższe laury.

Najwięcej „przepustek" do ścisłego finału, bo aż po sześć, członkowie komisji przyznali w kategoriach balkony i inne formy zagospodarowania terenów zielonych. Natomiast pięcioro ze zgłaszających zdecydowali się dopuścić do ponownej i rozstrzygającej oceny w kategorii działki ROD. Natomiast najmniej liczną tym razem reprezentację mamy w kategorii ogrodów, bo liczącą tylko trzy adresy.

Kiedy finał Całego Szczecina w kwiatach?

Jak już informowaliśmy, ze względu na sytuację związaną z COVID-19 tego lata jurorzy nie planują - wzorem poprzednich edycji konkursu - wizji lokalnych. Dlatego finaliści będą poproszeni przez nich o przesłanie ponownie lub dostarczenie zdjęć i filmów ukazujących nasadzenia, założenia ogrodowe, działkowe, kompozycje roślin na balkonach, tarasach, przy domach bądź w podwórzach w ich aktualnym stadium sezonu wegetacyjnego między 15 a 31 sierpnia. Na tej podstawie komisja wyłoni zwycięzców. Oczywiście, jeśli zajdzie tak konieczność, to z wizytą pod wskazany adres uda się jej przedstawiciel - po uprzednim umówieniu się z zainteresowanymi - by wyjaśnić ewentualnie zastrzeżenia co do jego udziału w konkursie.

Dla zwycięzców i wyróżnionych przewidziane są nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników nastąpi – jeśli okoliczności (z uwagi na pandemię koronawirusa) pozwolą – w ostatnią niedzielę września. Ze względu na sytuację, co zastrzegamy, regulamin konkursu może zostać zmieniony, a co za tym idzie sam jego przebieg. Jeżeli zajdzie taka konieczność, konkurs może być skrócony lub przeniesiony. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ