sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Cały Szczecin w kwiatach 2015 > Komplet 44

Komplet 44

Data publikacji: 2015-07-12 12:03
Wywietleń: 1431

Już wiemy, że w tegorocznej - już 41. - edycji „Całego Szczecina w Kwiatach”, organizowanego przez naszą redakcję pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina, wezmą udział 44 zielone kompozycje z balkonów, ogrodów i tzw. innych form zagospodarowania terenu. Na liście pretendentów do zwycięstwa jest sporo znanych nazwisk. Jednak dominują debiutanci.

Na liście uczestników tegorocznego „Całego Szczecina w Kwiatach” nie zabrakło wieloletnich przyjaciół, a przede wszystkim zdobywców głównych laurów oraz wyróżnień w minionych latach: Jana i Krystyny Kaźmierskich oraz Wiolety i Dariusza Filipczaków (inne formy zagospodarowania terenu zielonego - zgłoszenie indywidualne), Jadwigi Biejni, Anny i Jerzego Pruskich, Tadeusza Słodkowicza oraz Beaty Użarowskiej (laureaci w kategorii balkonów), Maksymiliana Jędrzejczaka oraz Joanny i Ryszarda Kuzonów (kat. ogrodów). Tym razem jury również będzie oceniać ogrody, których pielęgnacją zajmują się podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Polickiej oraz niezwykły, bo botaniczny Camping Marina PTTK z ulicy Przestrzennej (zwycięzcy w kat.Na liście uczestników tegorocznego „Całego Szczecina w Kwiatach” nie zabrakło wieloletnich przyjaciół, a przede wszystkim zdobywców głównych laurów innych form - instytucje).

Jednak wśród ubiegających o miano twórcy najpiękniejszego balkonu, ogrodu i innych form zagospodarowania terenu zielonego największą grupę stanowią debiutanci: zarówno osoby indywidualne, jak i wspólnoty mieszkaniowe, stowarzyszenia, szkoły i przedszkola, biblioteki. Co nas cieszy, bo oznacza, że coraz więcej szczecinian zaczyna dbać o otoczenie swych bloków i balkonów, zamieniając podwórka i osiedlową „ziemię niczyją" w barwne klomby i rabaty. Dla własnej przyjemności i satysfakcji, a także dla piękniejszego Szczecina.

Najbardziej emocjonująco zapowiada się rywalizacja w kategorii innych form zagospodarowania terenu: zarówno indywidualnych, instytucji, jak i wspólnot mieszkaniowych. Przede wszystkim dlatego że zgłoszono ich sporo - w sumie 26. Ale również z uwagi na wieloletnich uczestników konkursu, których zielone kompozycje z pewnością trudno będzie pokonać tegorocznym debiutantom. Choć na pewno próbować warto. Tym bardziej że w wyjątkowej - bo przypadającej na jubileusz 70-lecia „Kuriera" - edycji najbardziej znanego i lubianego spośród zielonych konkursów Szczecina czekają specjalne wyróżnienia i nagrody, w tym prestiżowe: ogrodnika miasta oraz publiczności.

W tym roku do konkursu - co dość zaskakujące - zgłoszono najmniej ogrodów. Zaledwie 8. Natomiast gros z nich jest z prawobrzeża, a tylko jeden (!) z Pogodna.

W następnym tygodniu do pracy przystąpi konkursowe jury, w którego składzie zasiądą: Magdalena Grycko - ogrodnik miasta, Ewa Maj - współorganizatorka wydarzeń z cyklu „Pamiętajcie o ogrodach", Jolanta i Waldemar Osińscy ze stowarzyszenia Szczecińskie Centrum Kwiatowe „Aleja Kwiatowa" oraz Danuta Chodyniecka i Maria Płatek z Ligi Ochrony Przyrody.

Komisja konkursowa w pierwszym etapie oceni wszystkie zgłoszone kompozycje zieleni. Następnie wyłoni najlepsze w każdej kategorii - i to one oceniane będą w drugim etapie konkursu. Rozstrzygnięcie 41. edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach” nastąpi tradycyjnie w ostatnią niedzielę września. Chodzi bowiem również o to, aby walory estetyczne i różnorodność przydomowej zieleni były oceniane w perspektywie zmieniających się pór roku, czyli przynajmniej kilku miesięcy. ©℗


Na liście uczestników tegorocznej edycji konkursu nie zabrakło zdobywców głównych laurów z lat minionych, np. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Polickiej.

Arleta NALEWAJKO

Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy