Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wakacje blisko domu – w Brandenburgii

Data publikacji: 31 maja 2024 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2024 r. 11:23
Wakacje blisko domu – w Brandenburgii
Kąpielisko w Buckow Fot. Copyright ©: Steffen Lehmann, TMB Fotoarchiv  

Zbliżające się wakacje to okazja do wielodniowych wycieczek rowerowych, orzeźwiających kąpieli w jednym z trzech tysięcy brandenburskich jezior lub zjazdów na letnim torze saneczkowym. Oto kilka porad dotyczących wakacji w Brandenburgii.

Choć raz zostań kapitanem

Ahoj! Wskakuj na łódź i ruszaj w rejs. Wypoczynek na pokładzie to zarówno relaks, jak i przygoda. Brandenburgia leży tuż za niemiecką granicą – to kraina jezior pełna dziewiczej przyrody. Europejskie wypożyczalnie łodzi mieszkalnych dysponują dużymi flotami łodzi od 2 do nawet 12 osób, do których prowadzenia nie są potrzebne żadne specjalne pozwolenia. Patent żeglarski lub wcześniejsze doświadczenie nie są obowiązkowe. Na pokładzie można gotować, bawić się i miło spędzać czas. Każdy dzień jest tu inny i umożliwia zatrzymanie się w dowolnym miejscu. Na łodzi dozwolone są także psy. Szczególnie dzieciom podoba się odkrywanie nowych terenów i sterowanie łodzią pod opieką rodziców. Dorośli mogą podziwiać piękno natury i spędzać romantyczne chwile na pokładzie. Brandenburgia jest szczególnie popularna latem, ponieważ można wtedy zakotwiczyć na praktycznie dowolnym jeziorze i prosto z pokładu łodzi wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Podobnie jak mieszkania wakacyjne, łodzie mieszkalne dysponują salonem, kabinami sypialnymi, a niektóre nawet osobnymi łazienkami, toaletami, prysznicami i w pełni wyposażoną kuchnią. Pościel i ręczniki także są zapewnione. Dla chętnych jest możliwość rezerwacji rowerów i zamiany spacerów na lądzie w aktywny wypoczynek.

www.leboat.com, www.kuhnle-tours.de/pl

Akcja na letnim torze saneczkowym

Jeśli lubisz mocne wrażenia, pokochasz letnie tory saneczkowe. Wystarczy wsiąść, dać się powoli wciągnąć na górę, a następnie pomknąć w dół samemu kontrolując prędkość. Jest to możliwe na przykład w pobliżu granicy z Polską, niedaleko Cottbus, w parku rozrywki Teichland. Na trasie o długości 906 metrów można osiągnąć prędkość prawie 40 km/h. Dzieciom w wieku od trzech do ośmiu lat podczas zjazdu musi towarzyszyć osoba dorosła. Pokonanie trasy tzw. “tyrolki” również wymaga sporej odwagi. Siedemnaście wsporników z pni daglezji wznosi się w niebo tworząc platformy połączone ze sobą linami. Niektóre etapy są na wysokości ponad ośmiu metrów. Oprócz zjazdu na linie, na trasie znajdują się także miejsca do wspinaczki, a jeśli ktoś ma ochotę, to może też zagrać tu w minigolfa lub poćwiczyć równowagę i wytrzymałość w dwumetrowej kuli wodnej. Park rozrywki oferuje jeszcze wiele innych atrakcji. 

www.erlebnispark-teichland.de/erlebnisse

Boso przez park

Park do chodzenia boso w Beelitz-Heilstätten jest położony około pół godziny drogi od Berlina. Wystarczy zdjąć buty by brodzić w lodowatej wodzie, poczuć na stopach łaskotanie słomy, przejść przez błoto sięgające łydek i dzielnie kroczyć po kłujących łupinach orzeszków bukowych. Po drodze warto zatrzymać się na chwilę w ogrodzie dzikich ziół, konkurować z leśnymi zwierzętami w skoku w dal lub przeczołgać się przez otwór wydrążony w pniu drzewa. Duży wybór przekąsek i napojów dostępny jest w kawiarni tuż obok placu zabaw oraz w Karczmie Waldemara. 

www.derbarfusspark.de

Wiele do odkrycia jest również na pobliskiej ścieżce w koronach drzew. Podczas wędrówki na dużych wysokościach można zobaczyć tereny dawnego sanatorium dla chorych na płuca i nawet dostrzec na horyzoncie wieżowce Berlina. Ścieżka kołysze się nad budynkiem i odsłania widoki na obrośnięte roślinami łóżka i framugi drzwi. Zniszczone budynki od dawna wystawione są na działanie wiatru, deszczu i innych warunków pogodowych. 

www.baumundzeit.de/english

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA