środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Brandenburgia zaprasza > Państwa spojrzenie na Brandenburgię – podsumowanie

Państwa spojrzenie na Brandenburgię – podsumowanie

Państwa spojrzenie  na Brandenburgię – podsumowanie
Data publikacji: 2019-04-05 11:16
Wywietleń: 1321 384333

Jak mieszkańcy Polski postrzegają Brandenburgię? Jakie miejsca z tego regionu położonego na zachód od granicy kraju Państwo znają i co Państwa śmieszy? Fani naszych polskojęzycznych mediów społecznościowych dawali lajki, komentowali i umawiali się na forach – oto podsumowanie.

www.facebook.com/odkryjbrandenburgie: Czy pomyśleliby Państwo, że pałac w Boitzenburg w regionie Uckermark jest bardziej lubiany niż Pałac Sanssouci? My także nie. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej na naszej stronie facebookowej Sanssouci zajęło drugie miejsce i miało 256 lajków, a Pałac Boitzenburg miał aż 283 polubienia! Na naszym profilu publikujemy przede wszystkim praktyczne porady o tym, gdzie zatrzymać się na długi weekend, informacje o największych wydarzeniach – takich jak „Poczdamska noc pałaców”, ale także porady ekspertów odnośnie do wędrówek wzdłuż jezior oraz nasze odkrycia takie jak „ścieżka w koronach drzew”.

www.youtube.com/user/OdkryjBrandenburgie: Klasztor w Chorin, Steffen Möller jako gwiazda Bollywood na ścieżce rowerowej Odra – Nysa czy spektakularne ujęcia gigantycznego mostu przenośnikowego F60. Pośród 31 polskojęzycznych filmików z pewnością znajdą Państwo inspirację do następnej wycieczki. Jeśli chcecie pośmiać się z Brandenburgii, to wpiszcie na YouTube hasło: „Chajzer testuje Brandenburgię”. Zwróćcie uwagę na to, jak Filip zareagował na chrzan, który przygotował mu Peter Franke, kucharz ze Szprewaldu.

www.polskanaweekend.tv: Krótkie urlopy u niemieckich sąsiadów to nowy trend. Portal turystyczny „Polska na weekend” oprócz wielu pomysłów na wycieczki po terenie kraju co jakiś czas pokazuje filmy o atrakcjach w Brandenburgii. Prezentacje Frankfurtu nad Odrą, Zamku Storkow czy Parku Cegielni Mildenberg można teraz znaleźć na jego głównej stronie.

www.znajkraj.pl: Jeśli chodzi o turystykę rowerową w Brandenburgii, to prawdziwym ekspertem jest Szymon Nitka. Był już prawie wszędzie: na trasie nad Hawelą, szlaku Odra – Nysa, w Szprewaldzie, w Barnim oraz w Prignitz. Na jego blogu można znaleźć wiele pomysłów na planowanie trasy, a nawet bardzo konkretne porady, takie jak ta dotycząca lodziarni w Templinie.

Państwa spojrzenie  na Brandenburgię – podsumowanie Państwa spojrzenie  na Brandenburgię – podsumowanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie