Lee Oswald zamordowany
Korespondent PAP, red. Zwiren donosi z Waszyngtonu: Lee Oswald, oskarżony przez policję w Dallas o zamach na życie prezydenta Kennedy’ego zginął równo 48 godzin później z ręki właściciela nocnego zakładu rozrywkowego.
Podczas gdy w piątek policja w Dallas twierdziła, że zamach na Kennedy’ego był starannie przygotowany i że brało w nim udział co najmniej kilka osób, za którymi zorganizowano pościg, zamykając granicę meksykańską – w sobotę zmieniła swe zdanie. Oświadczyła, że zbrodnia dokonana została tylko przez Oswalda i że nikt inny nie był w nią wmieszany. Stracono cenne dni wyłącznie na przesłuchanie jednego podejrzanego, nie szukając dalej ewentualnych zbrodniarzy.
„Kurier Szczeciński” z 26 listopada 1963 roku
Fabryczne ZOO
Jeden z nielicznych przyfabrycznych ogrodów zoologicznych w Polsce istnieje przy zakładach obuwia „Radoskór”. Są tam już pawie, łabędzie, dzikie kaczki, dzik, świnki morskie, króliki, sarenka, a niebawem ma także przybyć… prawdziwy niedźwiedź brunatny.
„Kurier Szczeciński” z 28 listopada 1963 roku
1213 tysięcy warszawiaków
WARSZAWA PAP. Na dzień 30 września br. liczba ludności Warszawy przekroczyła 1 213 tys. Nadal w stolicy przeważają kobiety.
„Kurier Szczeciński” z 28 listopada 1963 roku