sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecińscy olimpijczycy na Lazurowym Wybrzeżu

Żeglarstwo. Szczecińscy olimpijczycy na Lazurowym Wybrzeżu

Żeglarstwo. Szczecińscy olimpijczycy na Lazurowym Wybrzeżu
Data publikacji: 2016-04-24 12:54
Wywietleń: 679 130748

Szczecińscy żeglarze: Agnieszka Skrzypulec(klasa 470) i Kacper Ziemiński (klasa Laser) są w gronie najlepszych, którzy rywalizować będą w 12 klasach od poniedziałku do niedzieli w regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres.Oboje wywalczyli już prawo udziału w igrzyskach olimpijskich.

- To prestiżowe regaty, każdy z uczestników będzie walczył o jak najlepsze pozycje. Z naszej perspektywy jednak będzie to kolejny start kontrolny na drodze do Rio. Oczywiście dobry wynik będzie mile widziany. Ewentualne potknięcia spowodują, że trzeba będzie wprowadzić jakieś modyfikacje w programie szkoleniowym przed igrzyskami” – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Po zawodach na Lazurowym Wybrzeżu Polacy w różny sposób będą się przygotowywać do igrzysk. Kacper Ziemiński jeszcze w maju pojedzie na mistrzostwa świata klasy Laser do Meksyku. Pozostali wybierają się na treningi do Rio de Janeiro. W czerwcu część zawodników wystąpi w regatach Pucharu Świata w Weymouth w Wielkiej Brytanii oraz Pucharu Europy w Kilonii.

- Natomiast w lipcu czeka ich kolejny wyjazd do Rio, jeszcze przed igrzyskami. Następnie powrót do Polski na kilka dni i już odlot na igrzyska, oczywiście z uwzględnieniem okresu na aklimatyzację. – dodał wiceprezes PZŻ. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi