piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)

Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)

Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)
Data publikacji: 2016-04-11 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-11 08:40
Wywietleń: 62 127684

Przygotowująca się do igrzysk załoga klasy 470 Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin z Irminą Mrózek Gliszczynską po pierwszych wyścigach finałowych mistrzostw Europy w klasie 470 na Majorce zajmują dziewiąte miejsce. Z polskich żeglarzy tylko one awansowały do złotej grupy.

Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) przyznała, że w niedzielę "dostały mocno w kość" i są bardzo zmęczone fizycznie po blisko pięciogodzinnej walce w czwartym dniu regat. Na akwenie panowały dobre warunki, a w porównaniu do soboty większe były fale i mniej zmian kierunku wiatru.

Zawodniczki Energa Sailing Team Poland startowały z piątego miejsca, ale nie zdołały go utrzymać i do pozycji medalowej tracą 17 punktów.

- W niedzielę zaczęłyśmy źle, wybrałyśmy złą stronę halsówki, zostałyśmy z tyłu i na mecie byłyśmy siedemnaste. Jak jest mało zmian wiatru to trudniej cokolwiek nadrabiać" - zaznaczyła Agnieszka Skrzypulec.

Na pozycji liderek umocniła się Austriaczka Lara Vadlau, której załogantką jest była reprezentantka Polski, olimpijka londyńskich igrzysk Jolanta Ogar. Obrończynie tytułu, Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol są na dziesiątym miejscu.

W srebrnych grupach żegluje załoga męska: Maciej Sapiejka z Sejk Pogoni Szczecin z Adamem Krefftem. Mistrzostwa Europy potrwają do wtorku. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny