sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)

Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)

Żeglarstwo. Szczecinianie na Majorce (1)
Data publikacji: 2016-04-11 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-11 08:40
Wywietleń: 31 127684

Przygotowująca się do igrzysk załoga klasy 470 Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin z Irminą Mrózek Gliszczynską po pierwszych wyścigach finałowych mistrzostw Europy w klasie 470 na Majorce zajmują dziewiąte miejsce. Z polskich żeglarzy tylko one awansowały do złotej grupy.

Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) przyznała, że w niedzielę "dostały mocno w kość" i są bardzo zmęczone fizycznie po blisko pięciogodzinnej walce w czwartym dniu regat. Na akwenie panowały dobre warunki, a w porównaniu do soboty większe były fale i mniej zmian kierunku wiatru.

Zawodniczki Energa Sailing Team Poland startowały z piątego miejsca, ale nie zdołały go utrzymać i do pozycji medalowej tracą 17 punktów.

- W niedzielę zaczęłyśmy źle, wybrałyśmy złą stronę halsówki, zostałyśmy z tyłu i na mecie byłyśmy siedemnaste. Jak jest mało zmian wiatru to trudniej cokolwiek nadrabiać" - zaznaczyła Agnieszka Skrzypulec.

Na pozycji liderek umocniła się Austriaczka Lara Vadlau, której załogantką jest była reprezentantka Polski, olimpijka londyńskich igrzysk Jolanta Ogar. Obrończynie tytułu, Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol są na dziesiątym miejscu.

W srebrnych grupach żegluje załoga męska: Maciej Sapiejka z Sejk Pogoni Szczecin z Adamem Krefftem. Mistrzostwa Europy potrwają do wtorku. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi