Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Skrzypulec wygrała na Majorce

Żeglarstwo. Skrzypulec wygrała na Majorce

Data publikacji: 2016-04-02 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-02 20:27
Wywietleń: 845 126740

Szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska zajęły drugie miejsce w wyścigu medalowym w klasie 470, co dało im triumf w regatach Pucharu Europy o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce.

To jeden z największych sukcesów zawodniczki Sejk Pogoni Szczecin, która ma już zapewniony udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Skrzypulec i Gliszczynska przed sobotnim wyścigiem były piąte. W zeszłym roku zakończyły rywalizację na ósmym miejscu. W 47. edycji Pucharu Księżniczki Zofii wystartowało 777 załóg z 67 krajów.

Te regaty były także ostatnią olimpijską kwalifikacją dla europejskich krajów w klasie Finn, w której wystartował kolega klubowy Agnieszki Skrzypulec, Miłosz Wojewski. Szczecinianin w rywalizacji 74 zawodników uplasował się na 46 miejscu i nie uzyskał kwalifikacji do Rio de Janeiro.

W klasie 470 mężczyzn wystartowała szczecińska para: Maciej Sapiejka i Adam Krefft, którzy wśród 79 załóg uplasowali się na 47 pozycji. ©℗ (par)