niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Świetny występ Agnieszki Skrzypulec
Data publikacji: 2016-04-13 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-13 08:10
Wywietleń: 969 127951

Świetnie spisała się szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec startująca w mistrzostwach Europy na Majorce w klasie 470.

Zawodniczka Sejk Pogoni Szczecin z Irminą Mrózek Gliszczynską, po wygraniu na Majorce finałowego wyścigu, zajęły czwarte miejsce, a w rywalizacji open - siódme. Złoty medal zdobyła austriacka załoga Lara Vadlau i Jolanta Ogar.

Przygotowujące się do igrzysk w Rio de Janeiro Polki startowały w finałowej rozgrywce z dziesiątej pozycji. Szanse na medal straciły już wcześniej, nie mogąc sobie poradzić z zafalowaniem akwenu.

- Dziewczyny nie potrafiły rozpracować tego, co działo się na wodzie. Pływały nierówno. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować. Czwarta lokata po awansie z dziesiątej jest bardzo dobra, ale niedosyt pozostał, gdyż podium było o krok. - powiedział trener Zdzisław Staniul.

Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) podkreśliła, że radość z wygrania medalowego wyścigu potęguje duży skok w końcowej klasyfikacji regat, które - jak przyznała - niezbyt dobrze się dla nich ułożyły. - W kontekście igrzysk nasze zwycięstwo to sygnał dla rywalek, że nadal jesteśmy silne. - powiedziała szczecinianka.

W zeszłorocznych mistrzostwach Europy zawodniczki Energa Sailing Team Poland były ogólnie jedenaste, a ósme w Europie. Agnieszka Skrzypulec zaznaczyła, że „poprawa jest widoczna nie tylko na papierze. Czujemy, że forma od kilku miesięcy zwyżkuje".

W lutym Polki zajęły piąte miejsce w mistrzostwach świata, a niedawno zwyciężyły w prestiżowych regatach o Puchar Księżniczki Zofii, także w Palma de Mallorca.

W mistrzostwach Europy startował też kolega klubowy Agnieszki Skrzypulec, Maciej Sapiejka, który w parze z Adamem Krefftem zakończyli zawody na 30 miejscu w rywalizacji mężczyzn. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi