czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia

Terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia

Terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia
Data publikacji: 2017-08-18 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 884 288825

Mimo barbarzyńskich ataków terroryści nie zmuszą nas do zmiany naszego stylu życia - podkreślił w piątek ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Agustin Nunez Martinez. Podziękował też za wyrazy współczucia i solidarności ze strony Polski.

Ambasador zauważył w rozmowie z dziennikarzami, że czwartkowe ataki były wymierzone w niewinnych ludzi, którzy przebywali w Barcelonie, jednym z najbardziej turystycznych miejsc w Hiszpanii.

- Mimo tak barbarzyńskich ataków terroryści nie zmuszą nas do zmiany naszego stylu życia - oświadczył Martinez.

Kwiaty przed ambasadą Hiszpanii w Warszawie złożyły posłanki Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i Joanna Schmidt, które wpisały się także do księgi kondolencyjnej.

Wcześniej w piątek kwiaty przed ambasadą złożył w imieniu premier Beaty Szydło zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szrot.

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał na promenadę Las Ramblas w Barcelonie i taranował ludzi na swojej drodze. Zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

W piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku.

Według policji oba te zamachy wydają się powiązane ze sobą oraz z wcześniejszym wybuchem w domu mieszkalnym w miejscowości Alcanar, w którym zginęła jedna osoba.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

Kolejna Naiwnosc...
A Rzad Hiszpani zgodzil sie jeszcze na to: by Rodziny tych Terrorystow mogly zamanifestowac ze "rzekomo odcinaja" sie od atakow Swych Synow i Braci ? A gdyby cos takiego mialo miejsce w Izraelu, to C A L E Rodziny byly by po Przesluchaniach natychmiast Wydalone z Kraju - a ich Dom czy Domy szybko zrownane z Ziemia !!
2017-08-19 22:18:23
o
ambasador nie zmieni swojego stylu życia.. no może król nie założy wieczorem szlafmycy w ramach solidarności z kolejnymi ofiarami. czekam jeszcze na deklarację papieża że odejmie sobie kawior od ust HIPOKRYCI
2017-08-19 19:12:40
Potłuczony
Ale facet bredzi.
2017-08-19 14:21:20
Gość
I zapomniales jeszcze dodac o obecnych islamskich Nachodzcach... na cala Europe, dzieki oczywiscie tym co Rzadza w Brukseli i Niemczech... oraz o Tych w Shengen, co sa odpowiedzialni o szczelnosc Unijnych Granic !!
2017-08-19 09:56:20
M.Dem.
Terroryzm nas nie zmusi? Terroryzm to jest polityka wymuszania faktow dokonanych, dla tworzenia okolicznosci sprzyjajacych ideologii mas. Podstepnie, nikczemnie, zbrodniczo ponad wszelkie wyobrazenia o tym jak mozna usmiercac. Ideologia i jej narzedzia "walki" w stalym trwaniu. Przemysl zbrodni na zwierzetach, wypadajace z okien dzieci male, patologia oczekiwan na los ludzi starszych, patologia postaw dzieci i mlodziezy wobec zwierzat bezbronnych, bez szansy na zatrzymanie normalnym sposobem. I -jednoczesnie - brak jasnej interpretacji zwiazku tej sytuacji z planami ONZ na zmniejszenie liczby ludnosci swiata. Do konca wieku (XXI) planuje sie zmniejszenie przepotezne milionami. Tego nie wykona sie bez likwidacji fizycznej zycia. Sposoby "walki", dotychczas w aprobacie mas (zbrodnie, podstep, dranstwo inne wszelkiego rodzaju, jako rozumowanie w temacie:"kazdemu wedlug jego potrzeb!"). Z szansa na rozwoj a nie na zaprzestanie w sytuacji gdy koniecznoscia, z wykonywania planu linii politycznej, jest zmniejszanie liczby ludzi. Jedyna szansa na zatrzymanie terroryzmu jest u b e z w l a s n o w o l n I e n i e l i n i i p o l i t y c z n e j t o t a l i t a r y z m u m a s. Czyli wykluczenie jej z praw funkcjonowania w swiecie. Poniewaz jest jak zbrodnia przeciwko ludzkosci i swiatu.
2017-08-19 09:51:29
Gość
Panie Ambasadorze postepujcie tak dalej, jak do tej pory postepujecie... to zmusza Was jeszcze szybciej - jak to Sobie dzisiaj dalej Naiwnie "wyobrazacie" !!
2017-08-19 09:48:43
:)
Nie zmienia trybu zycia bo zrobi to za nas klimat, w 2040-50 r. bedzie ok 10 mld ludzi na ziemi,jedzenie miesa bedzie luksusem , poludnie europy takie jak hiszpania,grecja,wlochy bedzie wygladac jak polnocna afryka, nie da sie tam zyc, z afryki juz dawno przybeda tu miliony nie uchodzcow nie imigrantow a ludzi ktorzy nie beda mieli co jesc ,pic ,Polska bedzie jednym z krajow gdzie jeszcze nie bedzie mega upalow wtedy wiec tu beda walic miliony uchodzcow klimatycznych ,dobre czasy juz byly,mozecie tylko wspolczuc swoim wnukom i dzieciom no ale ktos im ten koszmar zgotowal,czytaj zatruwanie i niszczenie srodowiska , zreszta wg astrofizyka Stephana Hawkinga ziemi zostalo okolo 100 lat zycia przy obecnym poziomie niszczenia srodowiska i zuzycia paliwa,wegla itd.
2017-08-18 15:12:44
życie
Ani do zmiany trybu życia, ani do podjęcia jakichkolwiek działań, które mogłyby zapobiec kolejnym atakom..niestety.
2017-08-18 14:07:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny