czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Zamach w Barcelonie. Są ofiary

Zamach w Barcelonie. Są ofiary (akt. 2)

Zamach w Barcelonie. Są ofiary
Data publikacji: 2017-08-17 20:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-29 12:20
Wywietleń: 1234 288687

Jedna osoba podejrzana o udział w czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie zginęła w wymianie ognia z policjantami - podał Reuters, powołując się na gazetę "La Vanguardia".

Do wymiany ognia, jak podaje gazeta, doszło w mieście Sant Just Desvern, leżącym pod Barceloną.

*     *     *

Wcześniejsze informacje:

Wcześniej katalońska policja poinformowała, że aresztowano jedną osobę podejrzaną o udział w zamachu. Nie wiadomo, ile osób było zamieszanych w przeprowadzenie czwartkowego ataku w Barcelonie

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie - podały katalońskie władze.

"Możemy potwierdzić śmierć 13 osób i ponad 50 rannych" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych katalońskiego rządu Joaquim Forn.

Policja ewakuowała sklepy oraz restauracje w rejonie ulicy La Rambla. Trwa poszukiwanie sprawcy. (pap)

*     *     *

Wcześniejsza informacja:

Co najmniej 13 osób zginęło w czwartkowym ataku terrorystycznym w Barcelonie - podała agencja Reutera, powołując się na radio Cadena Ser.

Dziennik "El Pais" poinformował o 10 ofiarach śmiertelnych. W ataku zostało rannych co najmniej kilkanaście osób.

Jak podają hiszpańskie media, biała furgonetka wjechała na chodnik popularnej wśród turystów ulicy La Rambla, potrącając kilkadziesiąt osób. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Dwóch zamachowców zabarykadowało się w tureckiej restauracji i wzięło zakładników.

- Nagle zapanował wielki chaos. Ludzie biegali i krzyczeli, słyszałem głośne wybuchy. Ludzie wbiegali do sklepów - powiedział telewizji Sky News świadek ataku Ethan Spibey.

Hiszpańska policja potwierdziła, że w Barcelonie doszło do ataku terrorystycznego. Uzbrojeni funkcjonariusze przeszukują pobliskie uliczki w poszukiwaniu sprawców zamachu.

 Służby bezpieczeństwa wzywają do opuszczenia miejsca zamachu na placu Katalońskim, proszą o nieużywanie telefonów komórkowych. W centrum Barcelony zamknięto stacje metra oraz sklepy. (pap)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

Piotrek co ty na to?
@k Nie wymagaj myślenia od społeczeństwa zrytego lewacką propagandą. Oni bram do swego kraju przed zagrożeniem nie potrafią, a nawet nie chcą zamknąć, a co dopiero mieli by codziennie deptaki zamykać. Dobrze, że nam się chciało w 2015 pójść do wyborów i zagłosować na PiS, bo inaczej mieli byśmy to samo co na Zachodzie i Północy. W przyszłym roku trzeba jeszcze wybrać normalnego prezydenta miasta. Tu nie można odpuścić. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. O nasze rodziny.
2017-08-19 16:00:16
k
Kolejny zamach z użyciem auta na deptaku .Zachód się już nie nauczy ? Tam , gdzie spacerują tłumy POWINNY BYĆ BARIERY UNIEMOŻLIWIAJĄCE WJAZD ! / na noc można je demontować dla aut dostawczych /. Dopóki tego nie będzie , ludzie będą rozjeżdżani -oby nie !!! /
2017-08-18 22:16:45
n
Wyeliminować ze społeczeństwa wszystkich zamachowców, a także tych, którzy nie robią nic, aby ich powstrzymać. To samo dotyczy pozwalających na taki stan rzeczy. Takie okropieństwo się w głowie nie mieści
2017-08-18 07:04:14
kibic
nie rozumiem o co chodzi.w lutym 2017 w Barcelonie była mega demonstracja w Barcelonie przeciwko rządowi Hiszpani,że nie chce jeszcze przyjmować dużo większej liczby imigrantów ... generał Franco w grobie się przewraca.
2017-08-17 23:47:37
Piotrek co ty na to?
Co do powiedzenia ma pan prezydent, sygnatariusz porozumienia 11 prezydentów w sprawie przyjmowania do największych miast Polski "ubogacenia" wbrew opinii rządu i mieszkańców? Dostrzega związek terroru na Zachodzie z jego znacznym "ubogaceniem" czy to za trudne do ogarnięcia? I najważniejsze! Co robimy panie prezydencie? Malujemy pszczółki czy kredą po ulicy?
2017-08-17 22:38:09
Wpuszczaja... to maja
A moze to "Ci"... ktorzy kilka dni temu po-wyskakiwali w "czarnych kombinezonach" z duzego PO-ntonu... ktory dobil do jednej z plazy w Hiszpani ?? Filmik pokazano i na niezaleznej.pl
2017-08-17 22:37:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny