Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Znajdź olbrzyma! Konkurs dla grzybiarzy

Data publikacji: 12 września 2022 r. 12:44
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2022 r. 19:34
Znajdź olbrzyma! Konkurs dla grzybiarzy
Znalazca największego grzyba otrzyma nagrodę! Fot. Sylwia DUDEK  

Nadleśnictwo Resko (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza do poszukiwania największych grzybów w ramach konkursu „Znajdź olbrzyma”.

– Do rankingu tegorocznych leśnych olbrzymów dopuszczone zostaną tylko leśne grzyby jadalne z wyłączeniem wszystkich grzybów blaszkowych. Wyjątek stanowią smaczne czubajki gwiaździste i czubajki kanie, które także można zgłaszać do konkursu. Grzyby nie mogą być uszkodzone, tzn. kapelusz nie może być oddzielony od trzonu. Nie należy zbierać grzybów, które podlegają prawnej ochronie – mówi Ewa Simonowicz z Nadleśnictwa Resko.

Konkurs trwa od 1 września do 31 października br. i skierowany jest do wszystkich pasjonatów grzybobrania korzystających z lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez dostarczenie zebranego egzemplarza do biura Nadleśnictwa Resko przy ul. Chopina 12 w Resku, w g. 7-15 lub przesłanie w formie elektronicznej zdjęcia dokumentującego w sposób wyraźny gatunek i pomiar w mm (np. centymetrem krawieckim) na adres ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl, w treści podając następujące dane: imię i nazwisko znalazcy, adres e-mail i/lub nr telefonu, miejsce zbioru (najbliższa miejscowość, gmina), nazwę gatunkową grzyba, obwód kapelusza i długość trzonka w mm. W przypadku zgłoszenia przez osobę niepełnoletnią potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców.

W klasyfikacji będzie brana pod uwagę suma obwodu kapelusza i całkowitej długości trzonka. Wygrywa uczestnik, który zgłosił grzyba o największych parametrach.

Nagrodą w konkursie za zajęcie 1 miejsca na liście kwalifikacyjnej grzybów, za odnalezienie grzyba o największych łącznych parametrach, jest elektryczna suszarka do grzybów i owoców oraz inne nagrody rzeczowe dla grzybiarza o łącznej wartości min. 300 zł.

(reg)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ZA- UROCZONA !
2022-09-24 19:29:22
PIENKE CUDOWNE ZDROWIUTKIE NATURALNE PRZYSTOJNIACZKI TO TYLKO U NAS W SZCZECINSKIM SPOTKASZ. DBAJMY ABY CO ROKU NAS OCZAROWYWALY .
do @ Ekolożka
2022-09-15 20:43:32
To nie jest ocieplenie! To jest "ocipienie"! Przypomnij sobie akcję z tzw. "przedziałem na emisję CO2". Na starcie "ocipiania" ustanowiono dla każdego kraju tzw. limity według "algorytmów", także dla krajów których "emisja" to pierdzenie (brak przemysłu). Następnie zaczęto "certyfikatami" handlować - kupowali ci, którzy prawo o "ratowaniu świata" ustanawiali. Wniosek; - ten CO2 z krajów "pierdzących" (bez przemysłu) został wyemitowany przez bogate kraje, które kładą lagę na "ratowanie świata".
robaczywy... ??
2022-09-15 20:19:03
Jan Józef Grzyb robaczywy? Bójta sie naczelnego PO_je..a (Neumann w Tczewie) PO_dejrzewając Jana Józefa Grzyba iż jest robaczywy! To PO_dejrzenie to zamach na sprawowaną funkcję i PO_niżanie w wykonywaniu "misji s_PO_łecznej! Paragraf i "nawiązka".
I wazne...
2022-09-14 11:06:16
By rowniez - Nie byl robaczywy... ??/!
Ekolożka
2022-09-12 22:58:20
Ale jak?! Nie rozumiem! Ocieplenie klimatu, pożary lasów, susza i to ta najgorsza bo hydrologiczna (nie wiem co to oznacza, ale tak mówią w TVN, więc to musi być ważne), spalona słońcem ziemia, która nie przyjmuje opadów, a tu grzyby i to jakie! Dożynki też się odbyły, chłopi byli zadowoleni, czyli plony były dobre... Czyżby te wszystkie strachy nie były prawdą...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA