Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ukradł kury na niedzielny rosół

Data publikacji: 16 lipca 2023 r. 13:34
Ostatnia aktualizacja: 16 lipca 2023 r. 14:18
Ukradł kury na niedzielny rosół
Fot. KRiemer (Pixabay)  

Dozór policji zastosował prokurator wobec mieszkańca Kozienic (Mazowieckie), który ukradł kury z kurnika i użył gazu wobec ich właściciela. 73-latek tłumaczył policjantom, że kury były mu potrzebne na niedzielny rosół – poinformowała w niedzielę rzeczniczka kozienickiej policji podkom. Ilona Tarczyńska.

73-latek myślał o niedzielnym obiedzie już w czwartek. Kilka minut po północy właściciel jednego z gospodarstw pod Kozienicami poinformował policję, że złapał złodzieja kur i zamknął go w kurniku.

Jak się okazało, 73-letni mieszkaniec Kozienic pojechał rowerem na pobliską wieś, gdzie wszedł do kurnika na jednej z posesji. Mężczyzna miał ze sobą jutowy worek, latarkę i gaz obezwładniający.

"Gdy kury zaczęły głośno gdakać, będący na posesji właściciel zauważył złodzieja i zamknął go w kurniku. Zamknięty mężczyzna zaczął kopać w drzwi, a po chwili wybił szybę w małym okienku, przez które zaczął atakować gazem właściciela" – zrelacjonowała policjantka.

Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali 73-latka. Mężczyzna tłumaczył, że kury miał przeznaczyć na niedzielny rosół.

Mieszkaniec Kozienic usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz musi stawiać się do komendy w Kozienicach, ponieważ prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Dodatkowo 73-latek nie może zbliżać się do właściciela kurnika i do jego posesji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA