Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Kuchnia świata na spontaniczną wizytę znajomych

Data publikacji: 2015-09-02 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:49
Kuchnia świata na spontaniczną wizytę znajomych
 

 „Cześć, jesteś w domu? To my zaraz będziemy”. Większości z nas zdarzyło się usłyszeć takie słowa wypowiedziane przez znajomego podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli po odłożeniu słuchawki rzucasz się w panice do zrobienia przeglądu lodówki, w biegu sprzątasz okruchy ze stołu i z rozpaczą poszukujesz kart i gier planszowych, żeby zapewnić swoim gościom rozrywkę – lepiej usiądź, zrelaksuj się i przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim wskazówki, jak poradzić sobie podczas niespodziewanych odwiedzin przyjaciół i zdobyć tytuł gospodarza miesiąca.

Nie ma różnicy, czy goście wpadają godzinę lub 15 minut po wykonanym „telefonie ostrzegawczym”, czy rezygnują z niego kompletnie i zjawiają się od razu w progu mieszkania – zawsze pojawia się element zaskoczenia i chwila zakłopotania oraz pytanie, w jaki sposób ich ugościć. Kiedy w lodówce nie ma nic prócz szronu, PlayStation zostało pożyczone kuzynowi, a w twojej głowie gości organizacyjna pustka, z pomocą przychodzi internet. Począwszy od jedzenia, przez muzykę, aż po różne formy rozrywki – można w nim znaleźć wszystko, czego potrzeba do organizacji dobrego przyjęcia.

Zamów jedzenie przez aplikację

Podstawą domówek i wspólnych spotkań są posiłki. W krótkim czasie i bez odpowiedniego zaplecza w postaci pełnej lodówki ciężko samemu ugotować coś dla kilku osób, jednocześnie je zabawiając. Na szczęście jest na to prosty sposób. Wystarczy połączenie internetowe i parę kliknięć, aby skomponować prawdziwą ucztę, nie zaniedbując przy tym towarzystwa. Utarło się przekonanie, że zamawiać online można przede wszystkim pizzę, jednak to nieprawda. Przykładowo serwis PizzaPortal.pl skupia restauracje oferujące kuchnie całego świata. Niezależnie od tego czy Ty i Twoi przyjaciele macie ochotę na sushi, chińszczyznę czy dania domowe, możecie szybko i sprawnie zamówić te potrawy przez internet, a dostarczone zostaną wprost pod drzwi mieszkania. Wystarczy wybrać restaurację i danie, złożyć zamówienie na jedzenie z dowozem do domu, dokonać wyboru metody płatności i oczekiwać dzwonka do drzwi zwiastującego przybycie przysmaków.

Dobre kino, dobry pomysł

Jednym ze sposobów spędzania czasu w większym gronie jest wspólne oglądanie produkcji kinowych. Jeżeli nie posiadasz kolekcji DVD dużej niczym w wypożyczalni filmów, to jeszcze nic straconego. Możesz skorzystać z bazy takich witryn jak ipla.pl, vod.pl czy player.pl. Za niewielką opłatą zyskujesz dostęp do ogromnej liczby filmów. Wspólnie z gośćmi zdecydujcie, na jaki gatunek macie chętkę i rozkoszujcie się dobrym kinem w zaciszu Twojego mieszkania.

Baza wypadowa

Dobrze jest trzymać rękę na pulsie i orientować się, czy aby coś ciekawego nie dzieje się właśnie w twojej okolicy. Ułatwi to aplikacja coigdzie.pl, która dostarczy informacji o imprezach organizowanych w twoim mieście. Wybór atrakcji jest szeroki – projekcje filmowe, spektakle, koncerty, festiwale. Może uda ci się przekonać znajomych i zamiast spędzać letni wieczór w czterech ścianach, wybierzecie się na jedno z wydarzeń? Jako gospodarz masz przecież największą siłę głosu. Po chwili spędzonej w mieszkaniu dobrze jest wspólnie gdzieś wyjść.

Spontaniczne wizyty znajomych to nie powód do niepokoju. W dobie internetu zorganizowanie dobrej zabawy, a nawet zamówienie różnorakich dań z dostawą do domu w krótkim czasie jest niezwykle łatwe i pozwala zaoszczędzić czas, który możesz poświęcić gościom.

Materiał zewnętrzny

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wizyta
2015-09-03 08:18:07
Na pytanie, "Czy jesteś w domu?", wystarczy odpowiedzieć: :Nie, właśnie wychodzę". Ewentualnie, warto mieć dwa typy produktów: - piwo, dla mężczyzn, - lody, dla kobiet, - zdrowe przekąski, dla dzieci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ