czwartek, 21 stycznia 2021r.

Niedzielski: Pandemia wzrasta, ale wzrasta coraz wolniej

Data publikacji: 2020-11-03 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-10 19:11
Niedzielski: Pandemia wzrasta, ale wzrasta coraz wolniej
 

Pandemia wrasta, ale wzrasta coraz wolniej - ocenił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Pojawia się szansa, nadzieja na wyhamowanie pandemii, i teraz bardzo wiele zależy od nas, od naszej codziennej postawy - apelował.

Minister zdrowia powiedział na konferencji prasowej, że wtorkowy wzrost zakażeń koronawirusem - 19 364 nowych przypadków - "wpisuje się w trend spadku dynamiki" epidemii i oznacza, że "pandemia wrasta, ale wzrasta coraz wolniej".

- To są sygnały pozytywne - powiedział Niedzielski. - Pojawia się szansa, pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii, i teraz bardzo wiele zależy od nas, od naszej codziennej postawy, od tego czy będziemy pilnowali tych podstawowych zasad współżycia społecznego, (...) bo chodzi o to, żeby zachować dystans, chodzić w maseczce i oczywiście dezynfekować ręce - apelował minister zdrowia.

Podkreślił, że ostatnie dane obligują do "postawy jeszcze większej odpowiedzialności".

- Bo to jest walka, którą wygramy właśnie dzięki naszej postawie, którą możemy wygrać tylko i wyłącznie dzięki wspólnemu poczuciu odpowiedzialności - dodał Niedzielski.

Ogłosił również, że osoby skierowane na test na obecność SARS-CoV-2 oraz osoby mieszkające pod jednym dachem z osobą zakażoną zostają automatycznie objęte kwarantanną. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego to nowe rozwiązanie, które wprowadził rząd, ma uprościć procedurę kwarantanny.

(pap)

Fot. Adam Guz/KPRM

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

Komentarze

CK
2020-11-10 18:51:38
Chorych jest przynajmniej kilka razy więcej. Tylko nikt nie przyjmuje ich w przychodniach i nikt nie odbiera telefonów od duszacych się chorych.
Jarun
2020-11-04 12:36:12
Z 15 tys. na 25tys. zakażonych w ciągu kilku dni-to "pandemia wzrasta ale coraz wolniej"? 10 tysięcy więcej, za trzy dni to wolniej? Człowieku przestań bredzić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ