Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Uzdrowiska zawieszone. Nie ma już testów na podstawie skierowania do sanatorium

Data publikacji: 2020-10-25 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-26 10:33
Uzdrowiska zawieszone. Nie ma już testów na podstawie skierowania do sanatorium
 

Pacjentom, którzy otrzymali potwierdzone przez NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe rozpoczynające się po 24 października, nie będą wykonywane testy w kierunku COVID-19. Negatywny wynik testu był warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego. Wobec zawieszenia udzielania świadczeń w tym zakresie, testowanie staje się niecelowe - poinformował Zachodniopomorski Oddział NFZ.   

Ta zmiana wynika z wprowadzonymi w całym kraju ograniczeniami, nakazami i zakazami związanymi ze stanem epidemii.  Od 24 października do odwołania  uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność.

- Pacjencie, jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma się rozpocząć 24 października 2020r lub później, nie jedź, pozostań w domu! - apeluje ZOW NFZ. - Oryginał skierowania na leczenie uzdrowiskowe należy odesłać do Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.  Skierowanie do sanatorium będzie mogło zostać zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.  

Pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie uzdrowiskowe przed dniem 24 października 2020 r., kontynuują je zgodnie z harmonogramem.

(sag)

Fot. Artur Bakaj (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ