Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

To była prawdziwa Melodia Dobra. Zagrali dla Jakuba Znojka [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 24 lutego 2024 r. 23:07
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2024 r. 10:52
To była prawdziwa Melodia Dobra. Zagrali dla Jakuba Znojka
Fot. Dariusz Gorajski  

Przy niemal komplecie publiczności zagrały w sobotni wieczór dla Jakuba Znojka zespoły Number 1 oraz WNIM. Ten charytatywny koncert odbył się w szczecińskiej Nowej Dekadencji. Organizatorzy wstępnie podali, że przyniósł około 40 tysięcy złotych, ale dokładną kwotę ogłoszą po starannym policzeniu zgromadzonych środków. Trzeba jednak przyznać, że publiczność otworzyła szeroko i serca, i portfele. 

Była muzyka i były licytacje. A całkowity dochód z wydarzenia pomoże w rehabilitacji właśnie Kuby Znojka - przypomnijmy: bohatera, który udaremnił jazdę pijanemu kierowcy, najprawdopodobniej ratując czyjeś zdrowie i życie, ale sam został poważnie ranny. Do dziś walczy o powrót do sprawności. Robi znaczące postępy. Jeszcze nie tak dawno nie był w stanie nawet samodzielnie jeść, nie siedział, nie chodził. Teraz, z pomocą, mógł wejść na scenę, z której podziękował publiczności za wsparcie. Wciąż tego wsparcia potrzebuje, bo przed nim jeszcze długa droga. Ale walczy.

Na sobotni koncert charytatywny „Melodia Dobra” zaprosiła Chrześcijańska Służba Charytatywna. Poprowadziła go znana aktorka Anna Samusionek.

Licytowano atrakcyjne przedmioty i usługi - podarowane przez osoby, firmy, instytucje. Na początek obrazek namalowany przez samego Kubę, później był np. licytowany udział w patrolu policyjną motorówką, było też policyjne pióro - przekazane osobiście podczas koncertu przez komendanta miejskiego policji insp. Piotra Makucha, były vouchery do restauracji, salonów piękności i wiele innych. Niektóre osiągały w licytacji nawet kilka tysięcy złotych.

Patronem medialnym wydarzenia był m.in. "Kurier Szczeciński".

A jeśli ktoś nie mógł być na koncercie, a chciałby wesprzeć Kubę, to wciąż może to zrobić, wpłacając pieniądze na numer konta:

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Zachodniopomorski Filia Szczecin, ul. Plac Mariacki 4, 70-547 Szczecin, nr konta bankowego: 31 2030 0045 1110 0000 0293 3700. Tytuł przelewu: Dla Kuby

(sag)

Autor filmu: Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

powinno być 25 lat
2024-02-25 21:40:08
porównam sytuację .pijany przejechał bo miał spóżnioną reakcję , niezauważył . tutaj ten ukrainiec przejechał gościa bo go chciał go przejechać z premedytacją ,wiedział co robi ,chciał sie pozbyć problemu który przeszkadzał mu łamac prawo
Panie latex
2024-02-25 10:36:58
A czy Komik w latexie Zełenski zapłaci za swojego pijanego rodaka , który doprowadził do wypadku ?
Gozer Gozerian
2024-02-25 10:18:51
Naprawdę szkoda chłopaka i jego rodziny. W jednej chwili stracił zdrowie oraz przyszłość. Ukraińska menda do końca życia powinna się z tego nie wypłacić. Bracia Ukraińcy ku…wa…
Bracia Ukraińcy
2024-02-25 08:23:21
Myślę, że społeczność ukraińska, która jest przecież w Polsce duża, powinna przekazać przyzwoitą sumę na leczenie pana Jakuba. A już na pewno, ten pijany Ukrainiec powinien łożyć na utrzymanie swojej ofiary przez resztę życia.
Matecki ok.
2024-02-25 07:40:28
Za sprawą szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego historią zainteresował się sam minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro wystąpił do premiera o przyznanie specjalnej renty rodzinie Jakuba, do czego Mateusz Morawiecki się przychylił.
porządna rodzina
2024-02-25 07:33:38
ten chłopak potencjalnie uchronił każdego z nas.Może i samego ukrainca przed większa karą niż to co dostał za wyrządzoną krzywdę na Jakubie.Sądzę że sąd też powinien zasądzić odszkodowanie od pijaka na rzecz rodziny Jakuba , skoro wyrok ma być przestrogą dla innych morderców za kierownicą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA