Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin - Pozarządowo

Data publikacji: 01 czerwca 2016 r. 08:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Szczecin - Pozarządowo
 

Stoiska, pokazy, warsztaty i występy dla wszystkich mieszkańców Szczecina oraz gry, konkursy i przedszkole dla najmłodszych. Tak zapowiada się Wielki Piknik Pasji, czyli XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę na Jasnych Błoniach.

Na terenie zielonym oraz w obrębie ulic: Szymanowskiego, Ogińskiego, Moniuszki, Skargi stanie 5 czerwca małe miasteczko. - Każdy, kto je odwiedzi znajdzie coś dla siebie - zapewnia Ryszard Łuczkowski, koordynator projektu.

Tego dnia swoją działalność zaprezentuje aż 160 organizacji pozarządowych.

- W najbliższą niedzielę Jasne Błonia po raz kolejny zamienią się w miasteczko Pozarządowo. Będzie to okazja dla mieszkańców Szczecina, by spędzić w nim czas, przyjść całymi rodzinami, ale także by wybrać dla siebie organizację do wyżycia się i włączenia się w społeczne działania - powiedział wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska na wtorkowej konferencji prasowej.

Piknik na Jasnych Błoniach będzie finałem Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, który rozpoczął się w poniedziałek min. "Pozarządową Kroplą Krwi", akcją zachodniopomorskiego oddziału PCK.

- Przez cały bieżący tydzień odbywają się inicjatywy o charakterze pozarządowym. Ich kulminacją będzie spotkanie na Jasnych Błoniach, które po raz pierwszy zorganizowano w Szczecinie w 2002 roku. Okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę, a jest tak dzięki organizacjom pozarządowym, które je współtworzą, by pokazać swoją działalność mieszkańcom Szczecina - podkreślił Paweł Szczyrski, dyrektor biura ds. organizacji pozarządowych Urzędu Miasta.

Dodał, że obecnie w Szczecinie działa 500-600 organizacji pozarządowych. Część z nich zobaczymy w niedzielę w godz. 11-18 na stoiskach pod platanami, na specjalnie zbudowanej scenie i terenach zielonych. Cały czas coś się będzie działo przy pomniku Jana Pawła II. Tam też z okazji jubileuszu 15-lecia edycji spotkania o godz. 15.15 odbędzie się happening, z którego przy użyciu drona zostaną wykonane zdjęcia i filmy. W Pozarządowie można będzie przejść przez Rondo Historii (rekonstrukcje wydarzeń, prezentacje, inscenizacje), Park Aktywnych (sport, warsztaty, rekreacja), Zaułek Artystów (malarstwo, rzeźba, rękodzieło), Gościniec Smaków, Aleję Mediów, itp. Będzie można spróbować swoich sił na warsztatach, m.in. plastycznych, skimboardowych, street dance, jogi, sztuk walki.

Jak mówi koordynator wydarzenia Ryszard Łuczkowski, co roku to wydarzenie cieszy się wielką popularnością mieszkańców. - Przygotujemy też przedszkole pod chmurką, w którym dzieci zostaną pod opieką, by rodzice mogli spokojnie zwiedzić miasteczko - dodaje.

Marta Wylegała z biura promocji dodaje zaś, że warto przyjść na Jasne Błonia w niedzielę, tym bardziej, że pogoda "została zamówiona".

Lista wystawców, plan i szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www. platany.org.

Elżbieta KUBERA

NZ Od lewej: wiceprezydent Krzysztof Soska, Paweł Szczyrski, Marta Wylegała, Ryszard Łuczkowski.

fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"pozarządowo" to
2016-06-01 16:39:26
należy utworzyć komitet obrony pomnika wdzięczności Armii Czerwonej, przed zakusami wandali rządowych!
Foto
2016-06-01 09:23:43
Trzech panów i młode dziewczę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA