poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sprawa Iron Mana bez wyroku

Sprawa Iron Mana bez wyroku

Sprawa Iron Mana bez wyroku
Data publikacji: 2017-08-11 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
Wywietleń: 1998 287831

Główny oskarżony, choć przyjechał do sądu z aresztu, to jednak odmówił udziału w rozprawie. Ale wbrew oczekiwaniom nie zapadł wyrok w jego sprawie i pięciu innych oskarżonych. Sąd musi najpierw zdecydować, czy żona jednej z ofiar może żądać odszkodowania w jego imieniu.

Prokuratura postawiła Patrykowi H., ps. Iron Man, prawie 20 zarzutów. Najważniejsze to rozbój, gwałt i ułatwianie kobietom uprawiania nierządu w „mieszkaniówkach”, czyli agencjach działających w mieszkaniach na jednym z osiedli w Stargardzie. Kilka dni temu oskarżyciel w mowie końcowej uznał, że przewód sądowy potwierdził popełnienie wszystkich przestępstw przez Patryka H. Dlatego prokurator zawnioskował, by skazać go łącznie na 15 lat pozbawienia wolności. Na ławie oskarżonych zasiada także pięciu innych mężczyzn. Oskarżyciel zaproponował, by skazać ich na kary więzienia od 1,5 roku do 4 lat więzienia.

Według obrońcy Patryka H., to jego partnerka werbowała prostytutki, rozliczała się z nimi z utargu i organizowała klientów. A oskarżony był właścicielem jednego z mieszkań przekształconych na agencję towarzyską. Zdaniem obrony również zarzuty porwania i pobicia są jedynie pomówieniem.

W czwartek miał zapaść wyrok w sprawie Patryka H. Okazało się jednak, że na przeszkodzie stanął pewien problem prawny. Sąd musi najpierw rozstrzygnąć, czy żona jednej z ofiar oskarżonych (zmarłego śmiercią naturalną) może żądać od nich odszkodowania. Następna próba zakończenia procesu – we wrześniu.

(dar, lw)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Bartek
Gwalcicieli powinno sie kastrowac razem z odcieciem przyrodzenia, ale zaraz lewaki sie oburza dla nich przykladem jest Szwecja gdzie opaleni imigranci za gwalt na 13 latce zostali skazani na prace spoleczne...
2017-08-11 10:19:04
nd
Jaki tam iron man. Tym mianem określa się silne osoby, a gwałciciel to zwykły nieudacznik, który nie może liczyć na fizyczny kontakt z kobietą w normalny sposób, więc wymusza go siłą. Poza tym, skoro nie umiał znaleźć normalnej, uczciwej pracy, to jak wyżej.
2017-08-11 09:47:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie