Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Równi i równiejsi w parkowaniu

Data publikacji: 16 lutego 2016 r. 18:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Równi i równiejsi w parkowaniu
 

„Każdego dnia tysiące mieszkańców załatwia różnego rodzaju sprawy w Urzędzie Miasta. Uważamy, że nie ma potrzeby, aby radni osiedlowi mieli dodatkowe przywileje i byli traktowani lepiej niż inni mieszkańcy naszego miasta” – uważa reprezentacja RO Majowe i tak odpowiada na wniosek jej przewodniczącego, proszącego szczecińską Radę Miasta o zwolnienie z opłat za parkowanie swego prywatnego auta przed szczecińskim magistratem. Na tej samej zasadzie, co osoby niepełnosprawne o znacznym stopniu niepełnosprawności czy też wyróżnieni Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina.

Kto powinien płacić za parkowanie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania, a kto nie? O tym decydują Rada Miasta Szczecina. Do tej pory radni sprawę traktowali bardzo rygorystycznie, listę uprzywilejowanych ograniczając do minimum. Choć zainteresowanych darmowym postojem w SPP było i wciąż jest mnóstwo: od służb medycznych po nauczycieli.

Ostatnio dołączyli do nich osiedlowi radni. Do końca ub. roku otrzymywali darmowe  karty parkingowe – opiewające na 100 zł każda, a finansowane z budżetu miasta - uprawniające do parkowania w obrębie SPP. Od tego roku kart owych już nie dostają. Kierują więc - jak Artur Brończyk, przewodniczący RO Majowe - pytania dotyczące bezpłatnego parkowania samochodu „na parkingu przylegającym do Urzędu Miasta Szczecin podczas wizyt w sprawach związanych z pełnioną funkcją przewodniczącego bądź skarbnika rady”.

Do tej pory z tzw. zerowej stawki opłaty za parkowanie w Strefie PP korzystają osoby niepełnosprawne o znacznym stopniu niepełnosprawności będące właścicielami pojazdów, rodzice i opiekunowie prawni tychże osób niepełnosprawnych do czasu uzyskania przez nie pełnoletności. Poza nimi również: inwalidzi wojenni, osoby represjonowane w hitlerowskich więzieniach, obozach koncentracyjnych, ośrodkach zagłady, w więzieniach oraz poprawczych obozach pracy i poprawczych koloniach pracy podległych Głównemu Zarządowi Obozów i Kolonii Poprawczych NKWD,  jak również Pionierzy Miasta Szczecina, jego Honorowi Obywatele, a też osoby posiadające tytuł Ambasadora Szczecina oraz wyróżnieni Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina. Wśród korzystających z zerowej stawki w SPP są również kierujący pojazdami szczecińskich hospicjów. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 17.02.2016

fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

witek
2016-02-18 07:38:35
na razie od poczatku trwania strefy nie placa kierownicy tak zastraszyli kontrolerow 2 g....
Darmowe przejazdy komunikacją miejską
2016-02-18 03:45:10
Darmowe przejazdy komunikacją miejską przysługują tylko Zarządowi ale osobiście przez te parę lat skorzystałam z tego przywileju może trzy razy, podobnie jak moje koleżanki i koledzy. Jeździmy samochodami, bo jest szybciej. Też jestem bardzo "zniesmaczona" tym co się ostatnio dzieje w związku z radami. Odechciewa się wszystkiego :-( Jest mi po prostu przykro.
L.N . W
2016-02-17 12:50:40
Jestem radną osiedlową na Starym Mieście i dopiero z Kuriera dowiaduję się o takich przywilejach. Nie wiem ile w tym prawdy.Być może któryś z radnych osiedlowych o to wnioskował ale nam nic tym nie wiadomo.Prosimy nie uogólniać.Jeszcze jeden taki artykuł ,a będziemy się wstydzić działalności społecznej.Po co to poniżanie i opluwanie.
Internet
2016-02-17 10:09:19
W którym roku abonament za SPP zapłacimy poprzez internet. Może w 2047 ?
@radny osiedlowy
2016-02-17 09:18:30
A budżet rady osiedla to skąd? Z budżetu miasta panie radny. Rządził się pan moimi pieniędzmi, nie własnym. Więcej pokory!
Żenada
2016-02-17 08:38:13
A darmowe przejazdy komunikacją miejską to Wam nie wystarczają? ! Malo kto wie, że takie macie. A macie! Na 4 lata!
ST
2016-02-17 08:23:09
Czyli komunikacja miejska już przestała odpowiadać temu panu. Nie ma się co dziwić, skoro to rada z prawobrzeża, z krainy "szybkiego" tramwaju.
wstyd?
2016-02-16 23:43:09
Wielki las....dwa drzewa, wstyd to jest to,że o takie sprawy muszą się sami radni osiedlowi upominać. Nie jeżdżą przecież do UM w swoich prywatnych sprawach tylko w sprawach mieszkańców. Pracują społecznie, za paliwo i czas nikt im nie płaci zatem mały ukłon w ich kierunku ze strony Miasta byłby wskazany. Chodzi o parkowanie przy UM w godzinach urzędowania a nie w całej strefie.
radny osiedlowy
2016-02-16 23:31:19
O jakich darmowych kartach do parkowania opiewających na 100 zł jest mowa? Żadnych kart nigdy nie było. Co najwyżej ze środków budżetowych rad osiedla można było kupić bilet parkingowy lub doładować kartę parkingową po to aby będąc służbowo w UM i załatwiając sprawy związane z RO nie płacić ze swoich prywatnych pieniędzy. Na takie rozdysponowanie funduszami danej rady zgadzali się wszyscy członkowie tej rady przyjmując uchwałę budżetową. Większość rad w ogóle nie korzystała lub sporadycznie korzystała z tej możliwości z powodu niskiego budżetu jaki miała :-( Po raz kolejny afera o nic! Zastanawiam się czemu to ma służyć?
wstyd
2016-02-16 22:43:54
Panie Brończyk wstyd i jeszcze raz wstyd, może jeszcze o darmowe obiady w MOPS-ie Pan zawnioskuje, no przecież trzeba coś jeść podczas wizyt w centrum miasta.
POmijając wszystko. SPP to prywatny szmal.
2016-02-16 22:33:49
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA