niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnalny opłatek w PŻM

Pożegnalny opłatek w PŻM (akt. 1)

Pożegnalny opłatek w PŻM
Data publikacji: 2016-12-22 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 971 188597

Było i rodzinnie, i oficjalnie - jak to na Wigilii dużego armatora. Przyszli samorządowcy z marszałkiem województwa na czele, kooperanci, duchowni i - oczywiście - pracownicy Polskiej Żeglugi Morskiej.

Spotkanie na którym przełamano się opłatkiem, było pożegnalnym Pawła Szynkaruka, dyrektora naczelnego przedsiębiorstwa, który zrezygnował z tej funkcji po prawie 12. latach kierowania PŻM-em. Za jego czasów zakupiono gros nowych statków i odnowiono flotę firmy. - Ta wigilia to ważny element naszej tożsamości - powiedział dyr. Szynkaruk. - Mamy chwilę na zadumę nad prawdziwą istotą tych Świąt - dodał.

Po nim głos zabrał Piotr Cichocki, który w nowym roku rozpocznie sprawowanie funkcji tymczasowego kierownika PŻM (aż do wyboru nowego dyrektora firmy). - Tak jak w rodzinie z troską myślimy o przyszłości, o problemach dnia dzisiejszego, o tym co nas czeka. Jeśli chodzi o mnie to jest czas, kiedy proszę o pomoc i wsparcie, w który życzę sobie i nam wszystkim, ażeby Polska Żegluga Morska trwała, żeby wypłynęła pomimo burz na świecie shippingowym na otwarte wody silna, cała i nadal była dla nas rodziną - mówił P. Cichocki odnosząc się do trudnego rynku przewozów morskich, którego indeks (BDI) w ostatnich dniach spadł nawet poniżej tysiąca punktów, co przynosi armatorom straty.

Kolędy na 22. piętrze Pazimu zaśpiewał chór dziecięcy "Serduszka".

Wigilię i Święta na morzach i oceanach spędzą w uroczysty sposób załogi niemal wszystkich statków szczecińskiej kompanii, która posiada ich 56. Np. marynarze z m/s "Szczecin" spożyją wigilię na środku Zatoki Meksykańskiej, w rejsie z Nowego Orleanu do Veracruz w Meksyku. Tylko załogi trzech frachtowców - "Soliny", "Olzy" i "Skawy" spędzą te dni z rodzinami. Masowce są bowiem remontowane w stoczni "Gryfia". (kl)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

kamila
Masz rację Alicjo, dodam jeszcze, że wybory do Rady pracowniczej i Związków powinny być wszystkim udostępniane, żeby później móc skonfrontować jak głosowano na statkach. A poza tym, przecież od lat wiadomo, kto rządzi w PŻM. Ciekawa jestem czy któregokolwiek jakiegoś marynarza zaproszono na taką wigilię ? Mój małżonek kilka razy był w domu w okresie świątecznym i nigdy nie był zaproszony. To dla kogo jest to przyjęcie ? Tylko dla kierownictwa ?
2016-12-24 13:00:23
Obserwator
Najlepszy dyrektor, po prostu. Człowiek, który oddał zdrowie dla dobra tej firmy, przez tyle lat. Ogromny szacunek!
2016-12-23 13:01:24
Alicja
Czy pan Szynkaruk w ogóle wie jak się spędza Wigilię i inne święta na statkach? Fajnie jest przyjść i się "poprężyć", pouśmiechać i swoje o pracownikach i tak myśleć. Marynarze są na statku w pracy i dla nich Wigilia to taki sam dzień roboczy jak każdy inny. Atmosfera w firmie jest fatalna a on wyskakuje z hasłem żeby PŻM "nadal była dla nas rodziną". Może nowy dyrektor pan Cichocki zainteresuje się atmosferą pracy. 12 lat temu tak źle nie było to może i teraz coś się zmieni na lepsze. Panie Cichocki życzę sobie i innym pracownikom poprawy atmosfery w pracy i wtedy dopiero będzie można mówić o PŻM, że jest jak w rodzinie. Poza tym może w końcu ktoś wpadnie na pomysł żeby kasa nie wypływała i zlikwiduje te spółki i spółeczki w PZM. Wtedy będzie jeden kierownik, sekretarka itp. koszty się troszkę zredukuje, żeby nie powiedzieć, że nawet bardzo. A tak kasa ucieka
2016-12-23 09:46:04
pzm
Nazwisko to samo co w zarządzie Zarządu.
2016-12-22 18:20:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie