Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Nextbike, mamy problem

Data publikacji: 11 października 2016 r. 12:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Nextbike, mamy problem
 

W miniony weekend użytkownicy szczecińskich rowerów publicznych Bike_S zgłaszali kłopoty z wypożyczaniem jednośladów ze starych stacji. Zawiniła aktualizacja nowego systemu.

„Uwaga, mamy sygnały o nieprawidłowej pracy zielonych stacji. Nie wydają rowerów. Serwis pracuje nad usunięciem usterki" - taka wiadomość pojawiła się na Facebooku Bike_S w niedzielę wieczorem. Użytkownicy roweru publicznego w odpowiedziach na ten wątek pisali, że podobne problemy mieli już wcześniej.

„Rowerów ze starych stacji nie dało rady wypożyczyć już w piątek późnym wieczorem. Próbowałem z trzech stacji" - pisze Szymon Sidorowski. „Próba wypożyczenia, to właściwie ruletka: raz nie ma problemu, innym razem wyświetla się informacja o nieważnym koncie lub błędnym PIN-ie (choć konto mam ważne, a PIN znam). Czasem pomaga zadzwonienie i zmiana PIN-u, ale czy to musi być norma? Od czasu kiedy dodaliście do systemu nowe stacje, nic tak naprawdę nie działa prawidłowo. To powinien być szybki i sprawny sposób na wypożyczenie, a nie kilkunastominutowe akcje z Państwa pracownikami na telefonie" - pisze Maciej Sokołowski-Zgid. 

Na czym polegał problem? - W poniedziałek mieliśmy spotkanie z Nextbike. W weekend firma aktualizowała oprogramowanie i okazało się, że jest problem z urządzeniami Homeport, czyli starymi stacjami - mówi Wojciech Jachim, rzecznik Nieruchomości i Opłat Lokalnych, operatora Bike_S. Po kilku godzinach usterkę usunięto, ale czy takie sytuacje mogą się powtarzać? - Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że nie, ale jako operator, staramy się pilnować systemu i upominamy się w Nextbike, gdy tylko pojawiają się jakieś problemy - wyjaśnia Jachim. Ilu stacji dotyczyła awaria? Nie ma dokładnych danych, ale wygląda na to, że nie wszystkich starych terminali, bo w niektórych w tym czasie były wypożyczenia. 

Od sierpnia w Szczecinie działa rozbudowana sieć roweru miejskiego z 35 do 83 stacji i z 358 do 702 pojazdów. Na prawobrzeżu działa 29 terminali, na lewobrzeżu 54. W wrześniu br. zanotowano największą ilość wypożyczeń w prawie 3-letniej historii działalności Bike_S. Z jednośladu publicznego skorzystano wtedy 108,5 tys. razy. Sezon potrwa do końca listopada, a przerwa zimowa do początku marca. ©℗

(szymw)

Na zdj.: Użytkownicy Bike_S zgłaszali kłopoty z wypożyczaniem rowerów ze starych stacji.

Fot. Robert STACHNIK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2016-10-11 14:42:35
To co? Jakaś pikieta przed UM?
:(
2016-10-11 12:27:22
Bardzo przykra sytuacja. Połączmy się w żalu z osobami czekającymi przy rowerach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA