Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nasze miody pitne zachwyciły za oceanem

Data publikacji: 21 marca 2019 r. 10:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Nasze miody pitne zachwyciły za oceanem
 

Rodzinna Pasieka Dziki Miód z Dargomyśla prowadzona przez Annę i Krzysztofa Piwowarów, znów święci triumfy! Mieszkańcy gminy Dębno kolejny raz zdobyli nagrodę w największym na świecie konkursie poświęconym miodom pitnym – The Mazer Cup International w USA. Tym razem właściciel pasieki przywiózł aż cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

The Mazer Cup International odbył się w dniach 15-17 marca br. Do Stanów Zjednoczonych zjechali producenci miodów pitnych z całego świata. Zgłoszone miody podzielono na profesjonalne i domowe, a następnie oceniano je w kilkunastu kategoriach. W swojej ocenie komisja brała pod uwagę m.in.: konsystencję miodu, smak, wygląd, aromat oraz ogólne wrażenie.

Miodosytnia Dziki Miód – Piwowar, czyli mała rodzinna pasieka z Dargomyśla pod Dębnem podbiła serca jurorów zdobywając aż cztery medale! Złotem w kategorii Tradycyjne doceniono półsłodki „Flight of the Bumblebee”, czyli „Lot Trzmiela”. W kategorii Cyser (miody z dodatkiem jabłek) przyznano również złoty medal – za „Jabczak”. Brązowym medalem w kategorii Pyment (miody z dodatkiem winogron) nagrodzono „Zwiegeld”. Drugi brązowy medal w kategorii Varietal (miody pitne z jednego gatunku miodu) zdobył słodki „Barrel C Acacia”.

Z sukcesu pasieki cieszy się także samorząd, bo to oczywista promocja dla gminy Dębno.

– Gratulujemy i zapraszamy do degustacji podczas 46. Maratonu Dębno, który odbędzie się 7 kwietnia – zachęcają urzędnicy z ratusza.

Warto dodać, że w ub. roku na prestiżowym konkursie w Denver Trójniak „Słodycz łąki” z Miodosytni Piwowar w Dargomyślu zdobył srebro. Produkty firmowane przez państwa Piwowarów kilkakrotnie były już także nagradzane na innych konkursach, m.in. podczas Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO.

(reg)

Fot. Pasieka Dziki Miód

Na zdjęciu: Krzysztof Piwowar prezentuje zdobyte medale.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mirek
2019-03-21 12:16:37
Brawo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA