sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”

Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”

Mieli zaległości, wylądowali na bruku. „Poradzimy sobie sami”
Data publikacji: 2016-06-22 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 680 140293

Prawie 40 tys. zł zaległości w opłatach eksploatacyjnych spowodowało, że trzyosobową rodzinę eksmitowano dziś (22 bm.) z mieszkania przy ul. Śniadeckiego w Stargardzie. To pierwsza eksmisja po okresie ochronnym, wykonywana w br. zgodnie z wyrokiem sądu przez pracowników Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Do dwupokojowego mieszkania o pow. ok. 55 mkw. młode małżeństwo z dzieckiem wprowadziło się w 2009 r. i od samego początku tylko sporadycznie regulowało opłaty za czynsz. W 2010 r. zanikły one zupełnie i rok później sąd wydał wyrok o wykwaterowaniu nierzetelnych lokatorów z mieszkania, przyznając im jednak prawo do lokalu socjalnego.

Rodzina nie przyjęła oferty pracowników STBS. Gdy do drzwi mieszkania zapukali pracownicy komunalnej spółki w towarzystwie komornika sądowego i policjantów, główny lokator zapewnił, że znajdzie lokum dla swej rodziny na własną rękę, ale odmówił jakiegokolwiek komentarza na temat sytuacji, w jakiej się znalazł. Bez problemu przekazał załodze STBS klucze do mieszkania i po wypełnieniu dokumentów, opuścił je. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Z powodu zaległości czynszowych trzyosobową rodzinę eksmitowano z mieszkania przy ul. Śniadeckiego w Stargardzie.

Komentarze

zapewne
na biednych nie trafilo! tylko po co placic za czynsz skoro mozna mieszkac za darmo przez 5 lat? na zachodzie za darmo nie pomieszkalby dluzej niz miesiac... cos jest nie tak w tym kraju!
2016-06-22 18:22:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie