niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kombi o oczach smutnych

Kombi o oczach smutnych [FILM]

Kombi o oczach smutnych
Data publikacji: 2016-05-01 08:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-06 19:31
Wywietleń: 1521 131177

Ktoś pozbył się go w grudniu. Bez wahania. Tego błąkającego się po miejskich zaułkach psa uratowało pogotowie interwencyjne schroniska. To w przytulisku zjadł wigilijną strawę - swój posiłek pierwszy po wielu dniach samotnej walki o przetrwanie: zaprawionej głodem, strachem i zimnem.

Za kratami oczy Kombiego (1226/15) smutne. Specyficzny ślad po traumie przeszłości. Jasny znak tego, jak wciąż niepewna jest jego przyszłość.

- Znaleziony dzień przed ostatnią wigilią Jest mieszańcem owczarka niemieckiego. W wieku około 5 lat. Już po zabiegu kastracji. Gotowy do adopcji - informują pracownicy schroniska.

Kombi czeka na swojego człowieka. Dlatego bardzo się stara zwrócić na siebie uwagę każdego, kto pojawia się przy kratach boksu, który od miesięcy jest jego więzieniem i domem. Szczeka, bo tylko tak jest w stanie do człowieka mówić. Nie wie, że przez to sprawia mylne wrażenie złego, agresywnego, odpychającego. Jednak w jego przypadku pozory bardzo mylą. To pies wielki jak jego serce do świata.

- Kombi jest kontaktowym, bardzo przyjaznym psiakiem. Uwielbia być w kręgu zainteresowania. Jest towarzyski, wesoły, radosny. Gdy tylko go wyprowadzić na spacer. Widać, że to jego żywioł: wędrówki u boku opiekuna. Jak żaden inny okazuje wdzięczność za każdą taką chwilę, za każdy ludzki gest mu okazany również dziękuje tak pięknie, że kruszy wszelkie lody - mówią pracownicy schroniska.

Kto chciałby Kombi (1226/15) przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)


Fot i film: Mirosław WINCONEK

Kombi o oczach smutnych Kombi o oczach smutnych Kombi o oczach smutnych Kombi o oczach smutnych Kombi o oczach smutnych Kombi o oczach smutnych

Komentarze

Aga
Mój piesek od prawie 4 lat :)
2020-01-06 19:06:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie