niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Pływanie. Weekend z kadrowiczami

Pływanie. Weekend z kadrowiczami

Pływanie. Weekend z kadrowiczami
Data publikacji: 2016-04-28 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28 13:46
Wywietleń: 775 131364

CZOŁÓWKA polskich pływaków zaprezentuje się w weekend na szczecińskiej Floating Arenie w zawodach Grand Prix Polski. Mityng będzie ostatnim sprawdzianem przed zaplanowanymi w połowie maja mistrzostwami Europy w Londynie i mistrzostwami Polski w Szczecinie (27-30 maja).

Majowe mistrzostwa Europy w Londynie i mistrzostwa Polski są w tym roku eliminacjami do igrzysk w Rio de Janeiro, a polscy pływacy tylko na tych dwóch impreza będą mogli zdobywać minima olimpijskie.

- Nie ma raczej szans na spektakularne wyniki podczas Grand Prix, bo wszyscy najlepsi szykują formę na Londyn. Nie mniej nie zabraknie ciekawych rywalizacji zwłaszcza w konkurencjach sprinterskich - mówi trener pływaków MKP Szczecin Mirosław Drozd.

Podopieczny Mirosława Drozda Filip Zaborowski jest jedną ze szczecińskich nadziei olimpijskich. Zawodnik chce walczyć w Londynie o kwalifikacje do Rio de Janeiro na 400 i 1500 m stylem dowolnym, ale w Szczecinie w weekend nie wystartuje na tym dłuższym dystansie.

- Między Grand Prix Polski i mistrzostwami Europy w Londynie jest zbyt krótka przerwa, aby forsować zawodnika na tym dużym dystansie. Najbliższy start na 1500 m Filip Zaborowski ma zaplanowany dopiero na mistrzostwach Europy - mówi trener Drozd.

Szczeciński pływak wystartuje  w Grand Prix Polski na 400 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym. To właśnie ta druga konkurencja, w której Zaborowski zmierzy się z konkurentami do wyjazdu do Rio de Janeiro Wojciechem Wojdakiem i Kacprem Klichem, może być ozdobą mityngu.

Wyścig na 400 m stylem dowolnym zaplanowano jako ostatni w sobotnim bloku popołudniowym. W sobotę kolejne bloki rozpoczynać się będą o godz. 9 i 17, a w niedzielę o godz. 9. Wstęp na zawody jest bezpłatny.©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy