Piłka ręczna. Lider gromi Piotrcovię

Data publikacji: 2015-09-22 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-22 19:43
Wywietleń: 1081 23046

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pokonały w hali Azoty Arena Piotrcovię 34:20 (13:7) umacniając się na pozycji lidera. Mecz obserwowała zaledwie garstka wiernych kibiców.

W drużynie miejscowej wystąpiło aż pięć reprezentantek kraju powołanych w poniedziałek na zgrupowanie przed eliminacjami do mistrzostw Europy: Zimny, Stasiak, Królikowska, Masna, Gadzina. Bohaterką meczu była jednak nasza kołowa Szczecina - zdobywczyni aż 9 goli, w tym 8 przed przerwą.

Pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando miejscowych. Tylko na początku meczu miały problem. W ciągu ostatnich 20 minut straciły zaledwie 3 gole, dzięki czemu zakończyły pierwszą połowę 6 - bramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie szczecinianki szybko powiększyły przewagę, a następnie trener Struzik wprowadził na parkiet zawodniczki rezerwowe.

Mecz stracił na atrakcyjności, losy spotkania były praktycznie przesądzone, a niewiadomą pozostały jedynie rozmiary wygranej.

Bramki dla szczecińskiej drużyny zdobyły: Szczecina - 9, Jaszczuk - 4, Zimny - 4, Sabała - 4, Zawistowska - 4, Masna - 3, Stasiak - 2, Noga - 2, Głowińska - 1, Costa - 1.

I połowa: 5 min. - 1:1, 10 min. - 3:3, 15 min. - 6:4, 20 min. - 10:5, 25 min. - 12:6, 30 min. - 13:7.

II połowa: 35 min. - 16:7, 40 min. - 19:10, 45 min. - 23:11, 50 min. - 25:14, 55 min. - 31:16, 60 min. - 34:20.