piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Boks. Gala pełna gwiazd

Boks. Gala pełna gwiazd

Boks. Gala pełna gwiazd
Data publikacji: 2016-04-18 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1794 128819

28 maja w szczecińskiej Azoty Arena odbędzie się gala bokserska, jakiej w Szczecinie jeszcze nie było.

W walce wieczoru zaprezentuje się legenda polskiego pięściarstwa zawodowego Krzysztof Włodarczyk. 35-letni pięściarz, to dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej, mający na swoim koncie 54 walki, z których 50 wygrał, a tylko jedną przegrał. Aż 35 swoich zwycięstw zakończył przed czasem.

Po raz ostatni zaprezentował się podczas marcowej gali boksu, w której bez kłopotu już w drugiej rundzie znokautował Rosjanina Walerego Brudnowa. Dla Włodarczyka to nie będzie pierwsza wizyta w naszym regionie. 14 lat temu boksował w Stargardzie i tam pokonał Siergieja Krypenicha z Białorusi już w 5 rundzie.

Niepokonany Cieślak

Blisko rywalizacji z najlepszymi pięściarzami na świecie jest Michał Cieślak. On również skrzyżuje rękawice na szczecińskim ringu. Stoczył dotąd 12 walk - wszystkie wygrał, 8 przed czasem. W ubiegłym roku w walce wieczoru zaprezentował się podczas gali w Międzyzdrojach. Wygrał wtedy w I rundzie przez nokaut z Jarno Rosbergiem z Finlandii.

Ostatni raz boksował przed dwoma tygodniami w krakowskiej Tauron Arenie i już w czwartej rundzie znokautował Francisco Palaciosa z Portoryko. To był jak dotąd najpoważniejszy rywal, z jakim się mierzył i wypadł w tej konfrontacji znakomicie.

Wystąpi też nasza nadzieja w wadze ciężkiej, Krzysztof Zimnoch. Do niedawna był w zawodowym ringu niepokonany. W lutym tego roku przegrał w Legionowie z Mike Mollo już w pierwszej rundzie przez nokaut i była to jego pierwsza porażka na zawodowym ringu.

Pokonał pogromcę Lewisa i Holmesa

Zimnoch ma na swoim koncie zwycięstwo między innymi nad byłym mistrzem świata Olivierem Mc Callem, który potrafił wygrywać z Lenoxem Lewisem, czy Larrym Holmesem.

Swoją drugą walkę na zawodowym ringu stoczy też młodzieżowy mistrz świata Przemysław Runowski. Będzie też atrakcja dla kibiców szczecińskich bokserów. Zagwarantowane występy mają pochodzący z naszego miasta: Tomasz Król i Paweł Stępień. Ten drugi uważany jest za przyszłość polskiego pięściarstwa zawodowego w wadze półciężkiej.

Największą galę bokserską jaka kiedykolwiek odbyła się w Szczecinie przygotowują wspólnie grupy Babilon Promotion i  Sferis KnockOut Promotions, które współpracują m.in. z Arturem Szpilką oraz mistrzem świata federacji WBO Krzysztofem Głowackim z Wałcza.

Bilety można nabyć na stronie ebilet.pl ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy