Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Demokracja - co to jest

Data publikacji: 2016-12-08 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Demokracja - co to jest
 

Czy można deportować z kraju obywateli z powodu ich wyznania? Czy prezydent ma prawo uniewinnić niewinnego? Czy PRL-owski prokurator, który skazywał działaczy Solidarności może zasiadać w parlamencie i przewodzić komisji sprawiedliwości i praw człowieka? Czy prawo w demokratycznym kraju pozwala bezkarnie spalić kukłę Żyda?

Takie tematy interesują dzisiejszą młodzież licealną. Lekcje na temat praw i wolności człowieka odbywają się w Sejmiku Województwa. W czwartek uczestniczyli w nich uczniowie m.in. IV Liceum Ogólnokształcącego i XI LO (na zdjęciu). W grudniu zaplanowano pięć lekcji w Szczecinie i Koszalinie. Wykłady piąty rok z rzędu organizuje Urząd Marszałkowski, a prowadzi zajmująco dr Bogna Baczyńska, konstytucjonalistka z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, która przyznała, że zaskoczyła ją świadomość i wiedza młodzieży na temat tego, co się dzieje w Polsce. Zajęcia są z zakresu praworządności, praw i wolności człowieka i obywatela, zasad trójpodziału władzy.

(el)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wschod, Zachod, Poludnie i PO-zostala reszta...
2016-12-09 01:52:06
Tak w kazdym Kraju, jak i w kazdym Domu powinno obowiazywac i powinno sie przestrzegac Prawo - tak tego Kraju, jak i tego Domu ! A jesli Komus cos sie nie PO-doba, czy nie pasuje - to w imie Wolnosci, Demokracji i otwartych granic, nic prostrzego jak Bye...Bye... gdyz na szczescie Swiat jest Wielki... Daleki... i Szeroki...!!!
POPRAWNY POLITYCZNIE
2016-12-09 01:23:22
Poprawne politycznie odpowiedzi na powyzsze pytania sa nastepujace: 1.Nie 2.Tak 3.Tak 4.Nie Czyli wszystkie politycznie poprawne odpowiedzi sa bez sensu.
Strach na wróble
2016-12-08 22:31:59
A czy wolno spalić kukłę Druha Borucha ? Jeżeli nie, to czy wolno ją utopić albo rzucić molom na pożarcie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA