środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Wesprzyj wieżę

Wesprzyj wieżę

Wesprzyj wieżę
Data publikacji: 2016-02-19 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 1592 120554

Do końca marca potrwa zbiórka pieniędzy na realizację spektaklu „Wieża z klocków". Przedstawienie, które ma być pierwszym w Polsce projektem dotyczącym adopcji, realizują artyści szczecińskiego Teatru Współczesnego - Magdalena Myszkiewicz i Arkadiusz Buszko.

„Wieża z klocków”, na bazie tekstu Katarzyny Kotowskiej, powstaje w cyklu Scena Propozycji Aktorskich. Tematyka - ważne, często przemilczane społecznie zagadnienie będące źródłem wstydu lub wykluczenia: adopcja. Co o niej wiemy tak naprawdę? Jak wygląda droga rodziców do prawidłowej relacji z dzieckiem? Czym jest choroba sieroca? Spektakl ma odpowiedzieć między innymi na te właśnie pytania. Planowane są też wydarzenia towarzyszące, czyli spotkania, wykłady i warsztaty.

Przedstawienie będzie mieć formę monodramu. Magdalena Myszkiewicz wcieli się w kobietę, która wraz z mężem podejmuje się wychowania adoptowanego dziecka. Całość wyreżyseruje Arkadiusz Buszko.

– Dzięki waszemu wsparciu zamierzamy stworzyć spektakl piękny i ważny. Opowiemy o miłości, o braku miłości i o wielkiej potrzebie jej zaspokojenia – mówią twórcy „Wieży z klocków".

By przedstawienie mogło powstać, potrzebne jest 40 tysięcy złotych (to koszt zakupu i wykonania kostiumów, rekwizytów, materiałów potrzebnych do scenografii, projekcji wideo i muzyki). Realizatorzy postanowili zebrać je poprzez platformę wspieram.to, a pomóc im może każdy. Wystarczy założyć konto na wspieram.to lub zalogować się przez swoje facebookowe konto, wejść na stronę wspieram.to/wiezazklockow i wybrać wysokość wpłaty. Ci, którzy wspomogą powstanie monodramu, mogą liczyć na nagrody (m.in. zaproszenia na premierę czy spotkanie z twórcami).

* * *

Magdalena Myszkiewicz na deskach Teatru Współczesnego stworzyła kilkadziesiąt ról (m.in. w „Ożenku", „Migrenie", „Dziewczynie na kanapie" czy „Pocałunku"). Debiutowała w Szczecinie w 1988 roku, w „Pieśni na Pieśniami" Wiesława Dymnego w reżyserii Ryszarda Majora. Jest absolwentką PWST w Krakowie - Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu.

Arkadiusz Buszko to jeden z najlepszych szczecińskich aktorów, laureat Nagrody Artystycznej Miasta i plebiscytu Bursztynowy Pierścień, członek komisji Festiwalu Kontrapunkt. Ukończył PWST w Krakowie. (kas)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy