Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Wesprzyj wieżę

Data publikacji: 2016-02-19 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wesprzyj wieżę
Czy powstanie pierwszy polski monodram o adopcji?  

Do końca marca potrwa zbiórka pieniędzy na realizację spektaklu „Wieża z klocków". Przedstawienie, które ma być pierwszym w Polsce projektem dotyczącym adopcji, realizują artyści szczecińskiego Teatru Współczesnego - Magdalena Myszkiewicz i Arkadiusz Buszko.

„Wieża z klocków”, na bazie tekstu Katarzyny Kotowskiej, powstaje w cyklu Scena Propozycji Aktorskich. Tematyka - ważne, często przemilczane społecznie zagadnienie będące źródłem wstydu lub wykluczenia: adopcja. Co o niej wiemy tak naprawdę? Jak wygląda droga rodziców do prawidłowej relacji z dzieckiem? Czym jest choroba sieroca? Spektakl ma odpowiedzieć między innymi na te właśnie pytania. Planowane są też wydarzenia towarzyszące, czyli spotkania, wykłady i warsztaty.

Przedstawienie będzie mieć formę monodramu. Magdalena Myszkiewicz wcieli się w kobietę, która wraz z mężem podejmuje się wychowania adoptowanego dziecka. Całość wyreżyseruje Arkadiusz Buszko.

– Dzięki waszemu wsparciu zamierzamy stworzyć spektakl piękny i ważny. Opowiemy o miłości, o braku miłości i o wielkiej potrzebie jej zaspokojenia – mówią twórcy „Wieży z klocków".

By przedstawienie mogło powstać, potrzebne jest 40 tysięcy złotych (to koszt zakupu i wykonania kostiumów, rekwizytów, materiałów potrzebnych do scenografii, projekcji wideo i muzyki). Realizatorzy postanowili zebrać je poprzez platformę wspieram.to, a pomóc im może każdy. Wystarczy założyć konto na wspieram.to lub zalogować się przez swoje facebookowe konto, wejść na stronę wspieram.to/wiezazklockow i wybrać wysokość wpłaty. Ci, którzy wspomogą powstanie monodramu, mogą liczyć na nagrody (m.in. zaproszenia na premierę czy spotkanie z twórcami).

* * *

Magdalena Myszkiewicz na deskach Teatru Współczesnego stworzyła kilkadziesiąt ról (m.in. w „Ożenku", „Migrenie", „Dziewczynie na kanapie" czy „Pocałunku"). Debiutowała w Szczecinie w 1988 roku, w „Pieśni na Pieśniami" Wiesława Dymnego w reżyserii Ryszarda Majora. Jest absolwentką PWST w Krakowie - Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu.

Arkadiusz Buszko to jeden z najlepszych szczecińskich aktorów, laureat Nagrody Artystycznej Miasta i plebiscytu Bursztynowy Pierścień, członek komisji Festiwalu Kontrapunkt. Ukończył PWST w Krakowie. (kas)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ