czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Anda Rottenberg w TRAFO o "Ciekawych czasach"

Anda Rottenberg w TRAFO o "Ciekawych czasach"

Anda Rottenberg w TRAFO o "Ciekawych czasach"
Data publikacji: 2019-06-26 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-30 11:07
Wywietleń: 818 399168

Trafostacja Sztuki zaprasza w czwartek (27 czerwca) na wykład Andy Rottenberg - "Ciekawe czasy". Towarzyszy on wystawie z cyklu Celebration – Mono no aware. Początek o godz. 16.

Projekt "podróżującej" polsko-japońskiej wystawy sztuki Mono no aware daje szansę prześledzenia wspólnych wątków, podejmowanych przez artystów obu krajów zarówno w kontekście globalnie rozumianej kultury wizualnej, jak i tradycji lokalnej. Interesujące są zwłaszcza obszary wzajemnych zainteresowań miejscowymi obyczajami i zawarte w dziełach dyskursy na temat naszych cywilizacji, wynikające z obserwacji i badań podejmowanych przez twórców z obu krajów podczas ich podróży studyjnych.

Anda Rottenberg jest historyczką i krytyczką sztuki. Autorką książek, w tym autobiografii „Proszę bardzo", nominowanej w 2010 r. do nagrody Nike, oraz wielu publikacji o sztuce, m.in.: Przeciąg. Testy o sztuce polskiej lat 80., Sztuka w Polsce 1945-2005. Kuratorka znaczących wystaw, w tym: Gdzie jest brat twój, Abel?, Warszawa (1995); Warszawa-Moskwa / Moskwa-Warszawa 1900-2000(2004-2005); Obok. Polska-Niemcy. 100 lat historii w sztuce, Berlin (2011). Wieloletnia dyrektorka warszawskiej Zachęty. Inicjatorka powołania i budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

(a)

Fot. Facebook/Anda Rottenberg

 

 

Komentarze

fan
W szczecinie zawsze zmiotki z kultury.
2019-06-30 10:53:26
Polacy to przede wszystkim wspaniałomyślny Naród
ale są granice wspaniałomyślności, gościnności, moment w którym ktoś przychodzi by rozsmarować kał po ścianach naszego domu zwalnia nas tak z gościnności jak i wspaniałomyślności... Nie podoba się w Polsce? Nikt was na siłę tu nie trzyma. To odpowiedź dedykowana konfabulatorom oskarżającym nas o hejterstwo - zanim zaczniecie oskarżać o hejt Polaków uporajcie się z hejtem który sami okazujecie Polakom. I dodam że to nie wy będziecie wykluczać Polaków z wspólnoty narodowej.
2019-06-29 20:20:18
Odp... Do hejterow
A wlasnie ze odwrotnie - gdyz od lat bronia na kazdym kroku swojej Polski/R.P. !! A Ty skad faktycznie pochodzisz...??
2019-06-27 14:01:28
Do hejterów
Podobno Polacy to mądry, tolerancyjny naród. Ci, którzy tu wylewają swoje frustracje nie są częścią tego narodu.
2019-06-27 11:10:41
'
Człowiek nigdy nie wyzbędzie się pochodzenia.
2019-06-27 07:16:31
U, U, U...
Z takimi danymi jako Anda Rottenberg - to juz Automatycznie kwalifikuje sie nawet i do Nobla...!!
2019-06-27 00:42:50
tfuuuu
Kolejny lewacki niedorozwój nienawidzący Polski i Polaków!
2019-06-26 23:20:23
Czasy ciekawe.
Towarzystwo plugawe.
2019-06-26 23:14:04
Precz z blaszakiem z białej blachy falistej.
Precz!!
2019-06-26 23:05:29
?
Jak można promować kogoś, dla kogo szokiem jest gloryfikowanie bohaterstwa i patriotyzmu Polaków?
2019-06-26 23:01:39