środa, 28 października 2020.
Strona główna > Kraj > Prezydenci polskich miast z koronawirusem

Prezydenci polskich miast z koronawirusem

Prezydenci polskich miast z koronawirusem
Data publikacji: 2020-09-27 18:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 11:57
Wywietleń: 678 476984

Zarażony koronawirusem 60-letni prezydent Suwałk (woj. podlaskie) Czesław Renkiewicz trafił do szpitala, ale czuje się dobrze - poinformował w niedzielę PAP kierownik biura prezydenta Kamil Sznel. Koronawirusa wykryto też u prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Suwalski magistrat o zarażeniu prezydenta poinformował w czwartek. Czesław Renkiewicz w związku z objawami typu: kaszel, dreszcze, bóle mięśni i niewysoka gorączka podjął decyzję o przeprowadzeniu prywatnego testu na obecność koronawirusa. Otrzymany wynik potwierdził zakażenie COVID-19.

Prezydent Suwałk w szpitalu z powodu koronawirusa

Sznel poinformował, że prezydent Suwałk na początku przebywał w domu, ale w piątek po konsultacji lekarskiej, ze względu na bóle w klatce piersiowej został skierowany do szpitala. Dodał, że w sobotę wieczorem, kiedy rozmawiał z prezydentem, ten czuł się dobrze. - Jesteśmy dobrej myśli - dodał Sznel.

Prezydent Suwałk prawdopodobnie zaraził się w poniedziałek podczas konferencji prasowej klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki. Według informacji z klubu, zarażonych jest 15 osób: zawodnicy, pracownicy sztabu szkoleniowego i administracji.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę o 65 kolejnych zachorowaniach na COVID-19 w województwie podlaskim. Wśród nich jest kolejnych kilkanaście osób z Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy.

Łącznie dotąd zanotowano w Podlaskiem 1881 przypadków koronawirusa, zmarły 43 osoby, wyzdrowiało 1305 osób. Hospitalizowanych jest 136 osób, blisko 2,8 tys. jest w kwarantannie.

Koronawirus u prezydenta Radomia

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował z kolei w niedzielę w mediach społecznościowych, że ma koronawirusa. Zapewnił, że po wystąpieniu pierwszych objawów choroby poddał się izolacji.

"Przeprowadzone testy niestety potwierdziły u mnie obecność koronawirusa. Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu" – napisał na swoim oficjalnym profilu Witkowski.

Zaznaczył, że miejscowy sanepid wdraża odpowiednie procedury, by zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi miał kontakt.

"Po wystąpieniu pierwszych objawów odizolowałem się, więc krąg osób narażonych na zakażenie bez wątpienia ograniczyłem" – zapewnił Witkowski.

Według niego najbliższe kilkanaście dni w zarządzaniu miastem będzie trudne. "Liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami" – napisał prezydent Radomia.

(PAP)

Fot Wikipedia (licencja: CCA-SA 4.0 International)

Na zdjęciu: obecność wirusa SARS-CoV-2 testy potwierdziły u prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. 

Komentarze

mala Recepta
To niech sie "nie sciskaja i nie wycalowywuja" - a wiecej prawidlowo i odpowiednio pracuja...!!
2020-09-28 11:07:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie