czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Borys Budka nowym szefem Platformy Obywatelskiej

Borys Budka nowym szefem Platformy Obywatelskiej (akt. 2)

Borys Budka nowym szefem Platformy Obywatelskiej
Data publikacji: 2020-01-25 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 09:21
Wywietleń: 848 439904

"Dziękuję za każdy głos! Dziękuję za zaufanie! Razem będziemy wygrywać! Dla Polski, dla Europy" - napisał na Twitterze Borys Budka, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Gratulacje w mediach społecznościowych dla Budki złożył w sobotę wieczorem ustępujący szef PO Grzegorz Schetyna. 

"Serdeczne gratulacje dla nowego przewodniczącego PO Borysa Budki. Dziękuję wszystkim kandydatom za zaangażowanie w kampanię, dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu. Najważniejsze nasze zadanie teraz to zwycięstwo Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. Wygramy!" - napisał Schetyna.

Borys Budka zdecydowanie wygrał także w zachodniopomorskim regionie PO. "Otwieramy nowy rozdział naszej działalności! Gratulacje dla Borys Budka, nowego przewodniczącego Platforma Obywatelska, który w naszym regionie uzyskał aż 88,5 proc. poparcia" - podał na Twitterze poseł Arkadiusz Marchewka.

Wcześniejsza informacja

Borys Budka został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - wynika z nieoficjalnych informacji podawanych na Twitterze przez członków PO. W sobotę w całej Polsce, w największej partii opozycyjnej, odbywały się wybory przewodniczącego.

"Jeszcze nieoficjalnie, ale wszystko już jest jasne. Nowy Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powodzenia i wszyscy będziemy Cię wspierać" - napisał w mediach społecznościowych poseł Sławomir Nitras.

Jak wynika z niepełnych danych, Budka uzyskał poparcie ok. 70 procent głosujących. Na byłego ministra sprawiedliwości swój głos oddał m.in. były premier Donald Tusk.

Nowy przewodniczący pokonał Tomasza Siemoniaka, Bartłomieja Sienkiewicza i Bogdana Zdrojewskiego. Grzegorz Schetyna już wcześniej zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel szefa PO.

Borys Budka jest prawnikiem. Ma 41 lat. 

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

wert
W PiSie afera za aferą. Jak nie Banaś sutener, to naciski w CBA. Ktoś musi wreszcie oczyścić to szambo w Polsce.
2020-01-27 08:54:30
Brawo
W tym momencie rusza prawdziwa kampania do odbicia Polski z wiadomych rąk.Małgosia jest pełna energii bo jak twierdzi już uporządkowane zostały sprawy partyjne.Wszyscy Polacy dla Małgosi,wszyscy z partii dla Borysa.Jedność naszą siłą.
2020-01-26 14:45:13
Szoken
Ale "potężna" partia - 6400 osób w całej Polsce, nareszcie Naród zrozumiał co to jest. I takie coś chce rządzić Polską? a wrzeszczą i smrodzą na całą Europę.
2020-01-26 13:48:39
gomułkowicz
Narodziła się nowa świecka tradycja podczas demokratycznych wyborów w POlewicy. Otóż głosujący prezentują zakreślone karty przed wrzuceniem do urny i robią zdjęcia by ewentualny zwycięzca czy też zadekretowany zwycięzca miał pewność ich lojalności??Czemu ma służyć ta nowa świecka tradycja?W przyrodzie występują pięcioprzymiotnikowe wybory demokratyczne w tym tajne.Rozbawili mnie Gomułkowicz właśnie tak wyobrażał sobie socjalizm demokratyczny
2020-01-26 10:49:42
POszust
wreszcie będzie mógł żone gdzieś wsadzić na partyjne stanowisko , bo póki co gdzie ją wystawiał to wyborcy ją posuwali.dobrze że wygrał słaby kandydat, ale przesadą jest jakby wygrała wybory kidawa o małym rozumku.To byłby dramat ,nie dla PO ale dla Polski.
2020-01-26 10:31:04
@I dobrze
Psychopatów sobie w rodzinie poszukaj!
2020-01-25 22:13:09
Gomulka wiecznie zywy
i historia zatoczyla kolo, Gomulka moglby byc zachwycony.
2020-01-25 21:59:22
I dobrze
Zmiana na lepsze. Ale najważniejsze jest odsunięcie od władzy tych pisowskich psychopatów
2020-01-25 21:53:33
moja opinia
Borysław z tym swoim sposobem mówienia, tym skrzeczącym głosem i ogólną facjatą to chyba najlepszy wybór z punktu widzenia PIS! W PO jeszcze zatęsknią za Grzegorzem Schetyną!
2020-01-25 21:45:00
Wiesław
Czy On wnukiem wiadomo kogo?
2020-01-25 21:31:21
itd
PO/PARTIA OSZUSTOW/jest w fazie gnijnej.Nic nie zmieni wybor ''charyzmatycznego''Budki /syna Gomulki/