sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Na ścieżki rowerowe i wiadukt

Na ścieżki rowerowe i wiadukt

Na ścieżki rowerowe i wiadukt
Data publikacji: 2017-12-17 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-18 09:46
Wywietleń: 964 305552

Przebudowa mostu i budowa nowych ścieżek rowerowych w Policach zostanie dofinansowana z pieniędzy unijnych. Inwestycje mają kosztować ponad 11 mln zł.

Police dostaną niemal 8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Przebudowany zostanie most w ciągu ulicy Kuźnickiej. Powstaną nowe ścieżki rowerowe.

Jak stwierdził marszałek Geblewicz, "szczególnie cieszy modernizacja wiaduktu przy ulicy Kuźnickiej, bo inwestycja ta oznacza w przyszłości duże usprawnienia komunikacyjne w mieście". Dodał, że także ścieżka, która powstanie w rejonie mostu "poprawi warunki poruszania się w gminie". 

W ramach projektu ma zostać zbudowana ścieżka rowerowa od ulicy Kuźnickiej przy pętli autobusowej w okolicach Grupy Azoty do ulicy Dworcowej oraz w Trzebieży, na odcinku od ulicy Plażowej przy pętli autobusowej do ulicy Brzozowej. Trasa dla rowerów będzie mierzyła ponad 4 km. Mają też powstać dwa obiekty „Bike&Ride” oraz zamontowane dwie wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów. Inwestycja ma być skończona do grudnia przyszłego roku. Koszt prac to ponad 4,3 mln zł, z czego prawie 3,3 mln zł to dofinansowanie z RPO. 

Jeszcze ważniejszym przedsięwzięciem będzie przebudowa 175-metrowego wiaduktu na trasie Trzeszczyn - Jasienica. Jak informuje Urząd Marszałkowski, modernizacja zwiększy przede jego nośność z klasy C (30 ton) na klasę B (40, a nawet 42,5 tony). Ułatwi też "prowadzenie działalności gospodarczej oraz usprawni połączenia między centrami logistycznymi, towarowymi i kolejowymi, a polickim portem". Wiadukt był w złym stanie technicznym, a od jakiegoś czasu ruch odbywał się na nim wahadłowo (z nośnością do 30 ton).  Statystycznie obiekt pokonywało 170 ciężarówek dziennie. Prace przy projekcie rozpoczęły się w październiku br. Potrwają one do sierpnia 2018 roku. Oddanie wiaduktu do użytku zaplanowano na wrzesień przyszłego roku. Koszt robót gmina Police oszacowała na ok. 7 mln zł. Urząd Marszałkowski dołoży 4,4 mln zł.

(kl)

Na zdjęciu: Police dostaną niemal 8 mln zł dofinansowania z RPO. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz miasta Władysław Diakun.

Fot. UMWZ

Komentarze

Kiedy?!?!
A dlaczego nie ma ścieżki na w miarę nowej drodze z Dobieszczyna do Nowego Warpna, a przedtem z Tanowa do Dobieszczyna?!?!?!
2017-12-18 06:48:19
PO-dsumowanie
Kolejne "punkty" na sciezkach rowerowych i wiadukcie...
2017-12-18 00:10:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy