poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Maciuś, Pingwinek i spółka

Maciuś, Pingwinek i spółka

Maciuś, Pingwinek i spółka
Data publikacji: 2020-01-30 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-31 00:55
Wywietleń: 267 439789

Pingwinek chętnie wychodzi na wybieg Domu Kota i z ciekawością obserwuje wszystko, co wokół. Natomiast Maciuś za smakołyk „sprzeda się" każdemu. Obaj czekają na nowe domu i rodziny w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Maciuś (36K/19) to typowy szarobury pręgowany dachowiec. Już 5-letni, który do schroniska trafił niemal rok temu. Został dowieziony przez przedstawicielkę jednej z organizacji ratujących wolno żyjące koty Szczecina. Ranny i chory, cierpiał także z powodu porzucenia.

- Zna zasady życia domowego. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Jednak z trudem znosi realia schroniskowego Domu Kota. Tym bardziej, że został zdominowany przez jednego z naszych podopiecznych - opowiadają Maciusia schroniskowi opiekunowie. - Jest nieufny wobec nieznanych mu osób. Potrzebuje czasu, aby pozwolić na dotyk. Jednak ma słabość, którą łatwo podbić jego serce i do siebie przekonać: smakołyki. Za nie sprzeda się każdemu!

Także czarno-biały Pingwinek (67K/19) ma słabość do smakołyków. Co po nim widać. To dwulatek, który do schroniska trafił w maju ub. roku.

- Zabrany od starszej, schorowanej osoby. Żył w gronie innych kotów, więc dogaduje się z nimi bez problemu. Może być drugim czy trzecim w towarzystwie Ich Wysokości, wnosząc wiele radości do nowej rodziny. Jednak nie przepada za dziećmi. Potrafi też pacnąć łapką, gdy coś mu się nie spodoba. To kot z charakterem, a przecież właśnie takie najbardziej kochamy - o Pingwinku opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Obaj to chłopaki do wzięcia - na już i na zawsze, ale bynajmniej nie w duecie. Zainteresowani przygarnięciem Maciusia, Pingwinka lub któregokolwiek z pozostałej 15 rezydentów Domu Kota są proszeni o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w tym budulu czeka również ponad 50 przyjacielskich psiaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Maciuś, Pingwinek i spółka Maciuś, Pingwinek i spółka Maciuś, Pingwinek i spółka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie