piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W Szczecinie: Nowa Liga

W Szczecinie: Nowa Liga

W Szczecinie: Nowa Liga
Data publikacji: 2017-03-11 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:12
Wywietleń: 2341 219834

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku szczecinianie mogą zyskać kolejny zielony teren rekreacyjny o charakterze parkowym. Tym razem tuż przy Odrze - w rejonie ul. Światowida - na Gocławiu. Dzięki miejscowej Radzie Osiedla, która właśnie na ten cel postanowiła przeznaczyć sporą część ze swych środków inwestycyjnych.

Tak zwane urządzanie zieleni ma zacząć - jak informuje szczeciński magistrat - selektywna wycinka 19 drzew, kolidujących z planami przyszłego parku Liga. I uprzątnięcie tego dotychczas bardzo zaniedbanego terenu ze śmieci oraz chaszczy.

W pierwszym etapie rewitalizacji nieużytku w park zostaną rozebrane także istniejące podbudowy, a skarpy na nowo ukształtowane. Przy wytyczonych alejkach pojawią się elementy małej architektury, m.in. ławki. Zostanie urządzony także plac zabaw dla najmłodszych, a dla starszych - siłownia. Dla bezpieczeństwa, cała parkowa przestrzeń będzie oświetlona.

Drugi etap urządzania Ligi będzie polegał na pracach zielonych: sadzeniu drzew i krzewów, układaniu trawnika. Park zyska na różnorodności dzięki ałyczom, czeremchom, sosnom, robiniom białym, a też berberysom, różom i tawułom japońskim, czyli blisko 1,5 tysiącu nowych krzewów i 12 młodym drzewom.

To wszystko do 30 listopada 2017 roku, o ile Zakład Usług Komunalnych zdoła jeszcze w marcu przekazać tzw. plac budowy wykonawcy.

(an)

Fot. ZUK

W Szczecinie: Nowa Liga W Szczecinie: Nowa Liga

Komentarze

wycinka
wow! park w którym przeszkadzają rosnące już drzewa brawo Szczecin
2017-03-12 10:35:30
!!!wycinka 19 drzew!!!
Tak, developer. 40 m od Odry na podmokłych i zniszczonym terenie. Wycinka drzew zakładała ratowanie nieruchomości, budowa nowych oraz ratowanie życie (drzewo przy drodze). Niestety rodacy się rzucili jak na mięso. A jak dostali info ze ustawa ma być wycofana to wszystko jest scinane.
2017-03-12 09:38:34
bieta
No tak : znowu tzw. 'urządzanie zieleni" wg ZUK , czyli po pierwsze wycinka drzew, bo kolidują z inwestycją ! P. skandal!
2017-03-12 07:20:51
!!!wycinka 19 drzew!!!
Co??! Nie! Nie! Nie! Znowu PiS urządza miasto po swojemu! Piła i siekiera! Lex Szyszko! Jak tak można? Przecież drzewa nie zawadzają, były tu przed nami! Co nas uchroni przed smogiem jak ich zabraknie??! Oburzeni mieszkańcy będą protestować! Jak red. Arleta Nalewajko może tak spokojnie pisać o tej PiS-owskiej rzezi drzew w mieście?? A gdzie uszanowanie okresu lęgowego ptactwa??! Pewnie nie o urządzenie parku chodzi, tylko jakiś deweloper się tam czai. Zakazać! Zakazać! Zakazać! ;)
2017-03-11 18:33:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską