wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony

Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony

Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony
Data publikacji: 2017-02-28 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-02 09:32
Wywietleń: 207 219296

Zostanie wniesiona poprawka do ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach – zapowiedział we wtorek (28 lutego) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował też o "daleko idących" zmianach w projekcie ustawy o prawie łowieckim.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

– Do tej ustawy zostanie wniesiona poprawka – jeszcze jej w tej chwili nie mam, jest w tej chwili opracowywana przez legislatorów – która nie uchyli tej możliwości, bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym. Natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio – to znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne – powiedział prezes PiS. Jak zadeklarował, "błąd w ustawie zostanie naprawiony". Szef PiS podkreślił, że poprawka będzie wniesiona "w najbliższych dniach".

– Sądzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie można tę sprawę podjąć. Jeśli Senat do tego by się przychylił, to załatwić – dodał. Zapowiedział też zmiany w projekcie ustawy o prawie łowieckim.

– Przeświadczenie wielu, że projekt ustawy łowieckiej, który rzeczywiście mógł budzić bardzo wiele oporów, sprzeciwów, zostanie przez nasz klub parlamentarny poparty, jest nieprawdziwe. Tutaj będą daleko idące zmiany – powiedział lider PiS. – Chcemy przede wszystkim tę ustawę tak skonstruować, by ona sprzyjała przyrodzie, sprzyjała zwierzętom.

Mówił też o projekcie ustawy o ochronie zwierząt. Wyraził nadzieję, że uzyska on poparcie ponadpartyjne.

– Tak było w poprzednich kadencjach. Liczę na to, że zasada opozycji totalnej nie będzie tutaj działała – zaznaczył. – My zdecydowanie odrzucamy wszystko, co wiąże się z okrutnym stosunkiem do zwierząt. Nie możemy prowadzić zakazów różnego rodzaju działań, które mają swoją bardzo długą tradycję, jakoś mieszczą się w kulturze, nie tylko polskiej, ale europejskiej, szerzej – światowej. Ale z całą pewnością będziemy dążyli do tego, żeby los zwierząt w Polsce się zdecydowanie poprawił, bo jest pod tym względem rzeczywiście niedobrze. Chcemy, by te sprawy był załatwione w najbliższych miesiącach.

(pap)

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Komentarze

Jarun
Prezes powiedział, że ustawa jest cyt:"...jest czymś bardzo dobrym". Wiadomo nie od dziś, że prezes jest nieomylny. To ustawa sama się pomyliła. Historia zna takich satrapów.
2017-03-02 09:23:35
na odwrót
Jeżeli PiS mówi o ochronie zwierząt to znaczy, że będzie odwrotnie, czyli wycinka zwierząt. To co mówi PiS to należy przyjąć, że uchwalą na odwrót.
2017-03-02 07:38:08
avatar
Patriota -ty potrafisz rozbawić swą pompatycznością. Pewnie wszyscy się z ciebie śmieją?
2017-03-01 23:39:02
Patriota
nasze dzieci Was Rozliczą a wy zacznijcie od szukania w Waszych szeregach winnych za pozwolenie na masowe wycinanie! chyba że to jest celowe działanie Rządu RP aby było nam lepiej Polakom Patriotom wąchać własne smrody.
2017-03-01 21:31:57
Jarun
Broszka odpowiedziała Merkelowej...czytając z kartki to, co jej prezes napisał. Czy prezes Rady Ministrów w Polsce nie potrafi powiedzieć samodzielnie kilka sensownych zdań?
2017-03-01 17:26:24
Drzewa "Plucami"... natury i przyrody,
W czym problem, za 1-no wyciete stare... "PO-PO-wsadzac" 2 nowe !!
2017-03-01 12:42:12
ala66
Zwykły poseł decyduje o prawie w naszym kraju? To niech zostanie premierem. A Beatka niech zajmie się zbieraniem broszek.
2017-02-28 22:12:15
Anka TW
Jak.... panie prezesie ??????????????
2017-02-28 21:42:20
Jarun
Karykatura państwa i rządu, o najważniejszych sprawach decyduje nie premier czy prezydent tylko szef partii. Premier i ministrowie nie wiedzieli, że to był błąd dopóki im prezes nie powiedział. O tym czy jest dzień czy noc, w PiS-ie decyduje prezes.
2017-02-28 16:02:47
za późno
Drzewa już zostały ścięte.
2017-02-28 14:43:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi