poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rąbią, bo mogą i chcą

Rąbią, bo mogą i chcą

Rąbią, bo mogą i chcą
Data publikacji: 2017-03-01 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:11
Wywietleń: 1531 219348

Przede wszystkim na terenach prywatnych, ale również na rolnych i miejskich trwa rzeź drzew na dotychczas niespotykaną skalę. W Szczecinie ich powodem jest nie tylko zły – czyli zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia – stan pni, ale nawet… „kolizja z zagospodarowaniem terenów zieleni”.

Od stycznia obowiązuje nowa ustawa o ochronie przyrody, przyjęta przez parlament tzw. dobrej zmiany. Także od stycznia trwa narodowa wycinka drzew – pochodna zliberalizowania przepisów, gwarantująca niemal nieograniczoną swobodę w usuwaniu zieleni właścicielom terenów prywatnych i rolnych. W ten trend, którego negatywnego skutki są trudne do przecenienia, wpisują się również pewne aspekty opieki nad zielenią Szczecina.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Małgorzata PLITNIK

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 1 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy/

Komentarze

moc
DRZEWA ZABIJAJA KIEROWCOW ;-)
2017-03-01 15:10:11
@"kodziarstwo atakuje"
A jakież to są te "lewackie poglądy"? moze czytałeś "Kapitał"Marksa albo chociaż program SDKPiL? A może jakieś publikacje przedwojennej PPS? Jak mniemam, czytasz słabo, umiesz jedynie klepać w klawiaturę i nie wiesz, że PiS , to najnędzniejsze wydanie bierutowskiej "komuny-bis"! Neonazwa PiS=Piła i Siekiera pasuje jak ulał do tych prymitywów!
2017-03-01 14:39:45
kodziarstwo atakuje
i w ogóle się nie kryje z lewackimi poglądami
2017-03-01 12:06:31
OPAMIETAJMY SIE - w roku juz 2017 - ym,
DRZEWA i LASY... plucami natury i przyrody ! A powalone nowotworem/rakiem LUDZKOSCI !!
2017-03-01 11:44:09
gh
A może napisać o konkretach, wyfiltrowując wycinki drzew, które by były wykonane w przypadku obowiązywania poprzednich przepisów. Trzeba też wziąć pod uwagę, że pielęgnowanie zadrzewień wykonuje się w zimą.
2017-03-01 11:19:55
@
A jaki urzędnik w cywilizowanym świecie - zaznaczam w cywilizowanym - ma prawo mówić czy decydować co ja mogę zrobić ze swoją własnoscia. Własność to rzecz święta. Moja ziemia , kupiona za moje pieniądze od których odprowadziłem podatek i drzewo zakupione i posadzone za moje pieniądze wiec jest moje i wszyscy mi won od mojej własności. I tyle lub aż tyle
2017-03-01 11:18:49
ccc
Jestem własicielem nieruchomosci i jestem zadowolony z nowej ustawy.Własność prywatna i wolność. Brawo dla PiSu.
2017-03-01 11:03:06
drwl
Ci ludzie, naprawdę, są jacyś porąbani. Najpierw krzyczeli, że głupie prawo, bo nie można normalnie wyciąć drzewa, a teraz też niedobrze.
2017-03-01 11:00:13
greater good
przestańcie przypieprzać do dobrej zmiany : widac opłacane trolle działaja juz od rana bo wiadomo ze wiekszosc ich elektoratu nie ma dostepu do internetu a jesli ma to nie wie jak z niego korzystac, zamiast tutaj tracic czas na pseudo dyskusje wchodzcie codziennie na ponizsze strony i pomagajcie, wystarczy kliknac, sa takze programy wspomagajace sadzenie nowych drzew www.poomoc.pl www.codzienniepomagam.pl www.greatergood.com 10 programów amerykanskich m.in walka z rakiem,cukrzyca itd.
2017-03-01 10:58:48
rob
Pily i Siekiery dobra zmiana na co ???
2017-03-01 10:31:01
@"przestańcie przypieprzać do dobrej zmiany"
Gdybyś , tamte niechciane drzewa, wycinał w ramach "dekokunizacji" swojej działki,to napewno uzyskałbyś błogosławieństwo swego plebana i wójt natychmiast wyraziłby zgodę na wyrąb . Po prostu, w odpowiednim czasie, trzeba adekwatnie myśleć i działać.
2017-03-01 10:22:18
przestańcie przypieprzać do dobrej zmiany
Przez całe lata nie mogłem usunąć drzew (w zamian sadząc inne)na własnej działce. PO robiło większe przekręty, i jakoś ty się nie przejmowaliście. Mieliście z tego korzyść? Może też należycie do peowskiego układu i teraz boicie się dobrej zmiany.
2017-03-01 09:38:43
,,
Mohery maja straszne swedzenie kukli bo glosowali na dojna zmiane a tu nagle drzewka przed blokiem nie ma,oj swedzi swedzi a bedzie jeszcze gorzej,jeszcze 2,5 r. tego cyrku
2017-03-01 09:14:01
żal
No i co te pisowskie debile najlepszego narobiły ?
2017-03-01 08:18:54